Вучиќ бара од Давутоглу истрга за убиството на навивачот во Истанбул


Српскиот премиер Александар Вучиќ побара во саботата од својот турски колега Ахмет Давутоглу итна истрага поради убиството на навивачот на белградска Црвена ...
| | веќе видена | слични

Петмина навивачи на Галатасарај се притворени за убиството на навивачот на Црвена звезда Марко Ивковиќ. Според турскиот весник “Хуриет”, најдени се нови докази ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Турските медиуми пишуваат дека тамошната полиција уапсила пет навивачи на Галатасарај кои се задржани во притвор во рамките од истрагата за убиството на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По срамните пораки на навивачките групи на Галатасарај и Фикшат од Качаник, во која беше поддржано убиството на српскиот навивач Марко Ивковиќ, овојпат ...
| | веќе видена | слични

Навивачите на Апоел од Никозија со бакљи го запалија нивниот стадион во рамките од петтото коло на Лигата на Шампионите против Барселона. После пораката "UEFA, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при своеото гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 го објави меѓународниот договор за примирје каде ...
сите 399 | | | веќе видена

ГОБ„8 Септември“ повторно станува Ковид центар и ги става на располагање сите свои капацитети, дознава НОВА. Болницата ги отвора вратите за сите пациенти со ...
сите 435 | | | веќе видена

Британската компанија АстраЗенека најави дека ќе направи дополнителни тестови ширум светот за да ја процени ефикасноста на вакцината против Ковид-19, изјави ...
сите 359 | | | веќе видена

Ќе остане запишано дека Диего Марадона скромниот тим на Аргентина го донесе до светската титула, а една година подоцна и „тенката“ екипа на Наполи ја донесе до ...
сите 288 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Демократската унија за интеграција нема раскол, туку жива дебата која секогаш завршува на ниво на партијата, изјави министерот за надворешни работи Бујар ...
сите 70 | | | веќе видена

Барам Заев под итно јавно да се извини за своите ставови изнесени на бугарскиот медиум, за навредите врз македонските граѓани и нашите предци и херои. Тоа не е ...
сите 184 | | | веќе видена

- На Бугаринот паметот секогаш му доаѓа следниот ден, така е и со колегата Зоран Заев. Историјата е општа, но треба да разјасниме каква. Таа е општа, но ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ бара од Давутоглу истрга за убиството на навивачот во Истанбул

Од:
До кого (е-маил):
Порака: