Загинаа четворица врвни пилоти


3 копии

Активностите од увидот за несреќата на полицискиот хеликоптер кај Струмица кои се во надлежност на МВР се завршени, изјави министерката за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични

- Истрагата се одвива максимално професионално. Во интерес на истрагата не може да соопштам детали, но во однос на процедурата се завршени сите првични ...
| | веќе видена | слични

Во Москва во Меѓународниот воздухопловен комитет ќе се преслушуваат црните кутии од полицискиот хеликоптер Ми-17 кој пред 12 дена се урна кај Струмица. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Четворицата пилоти кои минатата недела загинаа кај индустриската зона во Струмица, вежбале ноќно летање со помош на специјални очила набавени од израелската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Станува збор за посебни визири за ноќно летање, кои се' почесто се користат за вечерни летови, а со чија помош пилотите имаат одлична прегледност на теренот. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 821 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 429 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 522 | | | веќе видена

Се носат мерки кои што се непромислени и колку да се каже дека нешто се прави за да се спречи ширењето на заразата истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 278 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 172 | | | веќе видена

Во очекување на целата јавност да ја соопшти новата точна бројка на новозаразени од коронавирус во земјава, министерот за здравство Венко Филипче тукушто на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Загинаа четворица врвни пилоти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: