Попоски на министерска конференција ЕУ – Западен Балкан во Солун

2 копии

Шефот на македонската дипломатија, Никола Попоски, денеска во Солун ќе учествува на министерската конференција ЕУ-Западен Балкан, што ја организира грчкото ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии

Шефот на грчката дипломатија Евангелос Венизелос по завршувањето на министерската конференција „ЕУ – Западен Балкан” во Солун порача дека во однос на спорот за ...
| | веќе видена | слични

Европската унија (ЕУ) треба да им обезбеди на сите земји од регионот кредибилно да напредуваат кон Унијата и да носи принципиелни одлуки, порача шефот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 175.348 дози вакцини, а ревакцинирани се 25.648 граѓани. Вчера вкупно се ...
сите 288 | | | веќе видена

Барањата за живи свирки и свадби ќе бидат разгледувани во понеделник, најави денеска министерот за здравство Венко Филипче. Комисијата за заразни болести ќе ги ...
сите 285 | | | веќе видена

Нашиот случај е тест за Европската Унија дали ние во регионот на Западен Балкан ќе можеме да и веруваме на ЕУ и дали ветувањето за европската перспектива на ...
сите 552 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 344 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, со ...
сите 481 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Попоски на министерска конференција ЕУ – Западен Балкан во Солун

Од:
До кого (е-маил):
Порака: