СДСМ ги враќа мандатите

Маратонска седница на Централниот одбор, која поминала со жестоки дискусии и остри тонови Опозицискиот СДСМ реши да ги врати 34-те пратенички мандати и во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
8 копии

Ниту дел од неговите најблиски соработници немаат идеја зошто лидерот на најголемата македонска опозициска партија Зоран Заев игра за грчките интереси. На ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на СДСМ- Зоран Заев е категоричен- нема раскол во партијата. Според него, барањата за негова смена кои беа искажани на централниот одбор на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Да имавме заеднички став за „27 април“ ќе излезевме со заедничка прес-конференција или заедничко соопштение. Моите ставови за „27 април“ воопшто не зависеа од ...
сите 338 | | | веќе видена

Се уште е рано за да се даде општа препорака за маските да не се носат на отворено, изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче. Во одговор на ...
сите 386 | | | веќе видена

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
сите 96 | | | веќе видена

Непријатна сцена се случи вчера во црква во Киев, кога неколку пијани девојки влегле во местото за богослужба и започнале да создаваат хаос. Според украинските ...
сите 6 | | | веќе видена

Во земјава од вчера почна помасовна имунизација на населението. Покрај во Скопје во уште неколку поголеми града почнаа на функционираат регионални вакцинални ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ ги враќа мандатите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: