Обама: НАТО не планира наскоро прием на Украина

2 копии

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) е длабоко загрижена со моменталната нестабилност со која се соочува Украина, посебно неодамнешното припојување на Крим ...
| | веќе видена | слични

За време на овие тешки денови за украинскиот народ, ОМД силно ги повикува лидерите на САД, НАТО и ЕУ да дадат јасна и целосна поддршка на Украина, посебно ...
| | веќе видена | слични

ПРЕДЛОГ НА СЕРВЕР На самитот во Британија Почеток на излезот од спорот за името би било доколку Вашингтон јасно и стави до знаење на Грција дека Македонија и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 547 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 185 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обама: НАТО не планира наскоро прием на Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: