Роналдо, па ти си бил оженет човек?!


Во светот на шоу-бизнисот и фудбалот, во изминатиот период главна тема е прогласувањето на најдобриот фудбалер за изминатата година, а победникот, во текот на својот победнички говор, откри нешто што светот досега не го знаеше. Имено, при врачувањето на Златната топка, најголемото признание на ФИФА за најдобриот играч во светот за 2013 година, 28 годишниот фудбалер на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, зад говорницата не можеше да ги спречи солзите, но соопшти и нешто што го разбуди сомнежот кај медиумите, кои веројатно "ја пропуштиле" веста дека славниот фудбалер својата девојка, прекрасната руска манекенка Ирина Шајк, тајно ја одвел пред олтарот. Така, помеѓу другото, во текот на својот говор, Кристијано изјави: "Им се заблагодарувам на сите мои соиграчи во клубот и репрезентацијата, без нив не би успеал. Исто така, им се заблагодарувам и на сите во мојот приватен живот, на мојата сопруга, на пријателите и на мојот син". Само како потсетување, Кристијано и Ирина се заедно од 2010 година и се досега, тие ...
| | веќе видена | слични

Освојувачот на "Златната топка" за 2013 година, Кристијано Роналдо и рускиот модел Ирина Шеик можеби не се венчале тајно, како што се шпекулираше по гала-вечерта во Цирих, но веста што беше обелоденета деновиве е уште побомбастична: "Ирина Шеик е бремена со своето прво дете од фудбалерот Кристијано Роналдо!". Ваквите гласини се појавија откако критичарите обрнаа подетално внимание на фотографиите на моделот од церемонијата во Цирих, соопштува "Гламур". На повеќето кадри Ирина изгледа покрупна од нормално, а фустанот и стои доста интересно околу половината. Токму поради тоа, руската убавица беше осомничена дека е во првите месеци од бременоста, кога се уште не се забележува нараснатото стомаче. На гала-вечерта Кристијано ја нарече "моја сопруга", што ги засили гласините дека двајцата се венчале тајно, но подоцна тоа го демантираше портпаролот на сексапилната Русинка. Сепак, тоа не е причина за да не го очекуваат нивниот прв наследник. Роналдо веќе го има синот Кристијано јуниор, роден од сурогат- мајка, за ...
| | веќе видена | слични

На церемонијата во Цирих, Швајцарија, 28 годишниот Роналдо не можеше да ги контролира своите емоции, пресреќен што по втор пат го добива признанието. Покрај него беа преубавата Ирина Шајк која Роналдо ја нарече своја сопруга, и ги подгреа шпекулациите дека можеби тајно се венчале. Поддшка на најдобриот фудбалер му даде  и неговиот син, Роналдо јуниор. Погледнете го моментот на прогласување на најдобриот фудбалер и неговата реакција.
| | веќе видена | слични

Откако ја прими наградата „Златна топка“ за најдобар фудбалер во 2013. година Кристијано Роналдо одржал емотивен говор во кој ѝ се заблагодарил на „својата сопруга“ мислејќи на долгогодишнта девојка Ирина Шаек. Тоа ги поттикнало шпекулациите во јавноста дека двојката тајно се венчала. - Пред сè морам да кажам едно големо благодарам на моите соиграчи во клубот и на својот национален тим. Без сите нивни напори, ова не би било можно. Јас сум навистина среќен, не е лесно да се освои оваа награда. На сите кои беа вклучени морам да им се заблагодарам. На мојата сопруга, на моите пријатели, на мојот син – рекол Роналдо. Роналдо и Ирина се во врска од 2010. година и го имаат тригодишниот син Роналдо Џуниор.
| | веќе видена | слични

Во понеделникот во Цирих Роналдо ја доби златната топка за најдобар фудбалер, а во емотивниот говор по примањето на наградата, тој ја нарече својата долгогодишна девојка Ирина Шајк сопруга, што веднаш ги покрена гласините. „Многу им благодарам на сите мои соиграчи, но и на луѓето од мојот приватен живот- мојата сопруга, мојата мајка и син“, изјави фудбалерот со солзи во очите. Британскиот “Мирор“ тврди дека двојката се венчале во тајност и тоа е причината што Роналдо во говорот и подоцна вечерта Ирина ја ословувал како сопруга.
| | веќе видена | слични

Дваесет и осумгодишниот фудбалер Кристијано Роналдо ги подгреа шпекулациите дека во тајност се венчал со руската манекенка Ирина Шајк. Причина за ваквите муабети е фактот што на говорот на доделувањето на „Златна топка“ во Швајцарија ја нарече Шајк сопруга. - Пред сè сакам да им се заблагодарам на своите соиграчи од клубот и од репрезентацијата. Без нивните напори ова ќе беше невозможно. Јас сум многу среќен, тешко е да се освои оваа награда. Морам да им се заблагодарам на луѓето од мојот приватен живот, на мојата сопруга, моите пријатели, мојот син - рече фудбалерот на Реал Мадрид низ солзи, примајќи ја наградата за најдобар фудбалер на светот. Португалецот, кој на сцената се појави со својот тригодишен син Кристојано Роналдо Помладиот, ја презеде титулата од Лионел Меси.
| | веќе видена | слични

Стилски фудбалери и нивните поубави половини Во понеделникот (13.01.2014) во Берлин се одржа доделувањето на “Златна топка“. Тоа беше голема вечер за Кристијано Роналдо кој ја освои наградата надобар фудбалер за 2013 –та година. Роналдо беше во придружба на својата девојка, супер моделот Ирина Шајк и неговиот син. Кристијано за оваа пригода одел на сигурна карта и одбрал црн костум и “лептир“ вратоврска, дека Ирина носела црн фустан со делови од тантела. Вниманието на спортските и модните новинари го привлекол и Меси, кој за оваа пригода одбрал црвен Долче и Габана костум, надополнет со “лептир“ вратоврска и црни додатоци.
| | веќе видена | слични

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 330 | | | веќе видена

Триесет и тригодишен жител на селото Моноспитово вчера загинал откако автомобилот во кој бил сопатник изгубил контрола и излетал од коловозот, во близина на ...
сите 210 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел в петок ќе престојува во Македонија, што е негова прва посета на земјава откако е на оваа функција.Шарл Мишел ќе ...
сите 390 | | | веќе видена

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 220 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер објави дека „Медена земја“ е зачудувачки филм. „Колку совршен момент за ...
сите 156 | | | веќе видена

Град Скопје ја превзеде депонијата „Дрисла“ од италијанскиот оператор ФЦЛ Амбиенте. Денеска Централниот регистар објави дека Град Скопје влегува со влог од ...
сите 80 | | | веќе видена

Членовите на ДИК утре на седница ќе расправаат по барањето на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев за мислење за тоа дали врзаните потписи се однесуваат ...
сите 203 | | | веќе видена

Во таа насока се и измените во Законот за извршување усовоени од Собранието со кои покрај што се намалува делот за извршување, целосно се иззема извршувањето ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роналдо, па ти си бил оженет човек?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: