Свет - Пресуди за геноцидот во Сребреница

Судот во Хаг казни седуммина босански Срби за масакрот во Сребреница. Меѓународниот суд за воени злосторства осуди двајца босански Срби за геноцид во масакрот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Законот за амнестија не може да биде особено олеснителна околност за изрекување на помала казна од законски предвидената за организаторите на упадот во ...
сите 143 | | | веќе видена

Комитетот за светско наследство на УНЕСКО со консензус донесе одлука природното и културното наследство на нашиот Охридски регион да не биде впишано на листата ...
сите 238 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика преку соопштение ги повика работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во центрите за ...
сите 57 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата во Република Македонија почнуваат и завршуваат со Зоран Заев. Криминалот и корупцијата се во првиот ешалон и првиот ешалон на Владата ...
сите 175 | | | веќе видена

Најмалку 18 работници во северната индиска држава Утар Прадеш загинаа кога камион влета во автобусот во кој се наоѓаа работниците. Нивното патување од Харјан ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Свет - Пресуди за геноцидот во Сребреница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: