Нимиц најавува нови грчко-македонски средби

10 копии

На денешната расправа за почитувањето на владеењето на правото, организирана во рамките на Генералното собрание на Обединетите нации, македонската делегација ...
| | веќе видена | слични

Шефот на македонската дипломатија, Никола Попоски на денешната расправа организирана во рамките на Генералното собрание на ОН потсети на неспроведувањето на ...
| | веќе видена | слични

Како што јави дописникот на МИА, на расправата предводена од заменик генералниот секретар на Обединетите нации Јан Елиасон и холандскиот министер за надворешни ...
| | веќе видена | слични

Лошиот гест на Грција да не ја почитува одлуката на Меѓународниот суд на правдата ќе се најде пред министрите за надворешни работи на највлијателните земји. ...
| | веќе видена | слични

Се уште нема најава за средби помеѓу македонските и грчките власти на маргините на Генералното собрание на ОН, но извесно е дека амбасадорот Метју Нимиц ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Никола Попоски, шефот на македонската дипломатија од Њујорк по вторпат му одговори на својот грчки колега Евангелос Венизелос, во однос на решението кое Грција ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 154 | | | веќе видена

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР за три дена беше над 76 отсто, а во регионот Херсон и Запорожје – повеќе од 48 отсто, изјави Александар Холодов, ...
сите 215 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 144 | | | веќе видена

Цела година Скопје стои во место поради лични и бизнис интереси на шпицниот градоначалник и ВМРО-ДПМНЕ. По 11 месеци локална власт на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, ...
сите 239 | | | веќе видена

Кремљ денеска призна дека биле направени „грешки“ при мобилизацијата на стотици илјади резервисти за борба во Украина, нагласувајќи дека во оваа фаза „не е ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нимиц најавува нови грчко-македонски средби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: