Белата куќа: САД се многу разочарани од одлуката на Русија

4 копии
2 копии

Со Достоевски и кирилица Сноуден се подготвувал за животот во Русија Поранешниот американски известувач Едвард Сноуден читал руска литература и ја учел ...
| | веќе видена | слични

Едвард Сноуден го започна својот привремен азил во четврток со престој кај Американци во руската престолнина кои ги сретнал на интернет. Тој направи многу ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот вработен во американската тајна служба Едвард Сноуден изјави дека одлуката на руските власти да му дадат привремен азил е победа на владеењето на ...
| | веќе видена | слични

Едвард Сноуден, човекот кој ја откри најголемата шпиунска афера, има руска лична карта. За поранешниот вработен во американската тајна служба одлуката на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче во изјава за Сител, информираше за заедничкиот состанок на Комисијата за заразни болести со претставници на ...
сите 480 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Белата куќа: САД се многу разочарани од одлуката на Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: