Катарскиот премиер: Преговорите за прекин на огнот во Газа во моментов се прекинати


Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
| | веќе видена | слични

Родителите на израелско-американскиoт заложник во Газа го повикаа да остане силен и да преживее откако Хамас објави видео доказ за животот. Херш Голдберг-Полин ...
| | веќе видена | слични

Заменик-претседателот на политбирото на Хамас за Газа, Халил ал-Хаја изјави дека палестинската милитантна група е подготвена да се договори за петгодишно ...
| | веќе видена | слични

Израелските политичари луто реагираа на непотврдените извештаи дека Америка има намера да воведе санкции врз баталјонот Нецах Јехуда на израелската армија. ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на израелските одбранбени сили (ИДФ), Даниел Хагари, коментирајќи го видеото на израелско-американскиот заложник, Херш Голдберг-Полин, објавено од ...
| | веќе видена | слични

23-годишниот Херш Голдберг-Полин беше киднапиран на музички фестивал кога Хамас го нападна Израел на 7 октомври и сега се појави на видео објавено од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Египетските власти му доставија на Израел предлог изготвен од Хамас, со кој се бара едногодишен прекин на огнот во Појасот Газа во замена за радикалните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здравствените власти денеска соопштија дека најмалку пет лица загинале во израелските воздушни напади врз јужниот град Рафах во Појасот Газа. Две деца, ...
| | веќе видена | слични

Идејата за разоружување на Хамас би претставувала значајна отстапка од страна на милитантната палестинска организација, чија официјална цел е уништување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Меѓу нив, како што пренесува „Дејли мејл“, се и ќерките на жената која беше егзекутирана со 167 куршуми. Раиси (63) загина во неделата кога се урна ...
сите 370 | | | веќе видена

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 515 | | | веќе видена

Главниот обвинител на МКС, Карим Кан, вчера најави дека ќе побара издавање налог за апсење на Бенјамин Нетанјаху, премиерот на Израел, како и за министерот за ...
сите 411 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од времето на друже ...
сите 131 | | | веќе видена

Врховниот суд денеска одржал седница на судии на која претседателката на судот, Беса Адеми, ги информирала врховните судии во врска со започната кривична ...
сите 173 | | | веќе видена

Штом Турција го испорача во земјава, осомничениот за двојното убиство на Вања и Панче, Љупчо Палевски Палчо од приторот во Шутка писмено побарал адвокати во ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Катарскиот премиер: Преговорите за прекин на огнот во Газа во моментов се прекинати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: