Пендаровски: На сите странци им ветуваат дека ќе направат измени на Уставот, а граѓаните ги лажат без усул!


„Во Скопје, во Македонија доаѓа нивниот пријател од Германија, од нивната сестринска партија ЦДУ. Човекот е еден од највлијателните, во врвот е на таа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со реториката каква што ја има опозицијата на чело со ВМРО-ДПМНЕ, не верувам дека гласовите на албанскиот електорат ќе се прелеат кај било кого друг, освен кај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„За вториот круг на претседателските избори клучно ќе биде коалицискиот капацитет кои ќе го имаат партиите. Да не прејудицираме со волјата на граѓаните, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Политичката понуда веќе е јасна, само коалицијата предводена од СДСМ вистински и посветено работи и ќе продолжи да работи и во новиот мандат на заокружување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија како мултиетничка држава може да просперира и да се развива само ако сите подеднакво се вреднуваат. А за ова да се случи ни треба претседател кој ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва во Битола го одржа завршниот митинг од кампањата за првиот круг на изборите, од каде испрати порака до ...
| | веќе видена | слични

Потребен е нов политички реализам во односите со ЕУ, вели кандидатот за претседател Стево Пендаровски во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 телевизија. ...
| | веќе видена | слични

„Денеска ја чув и најновата иновација на главната противкандидатка од ВМРО-ДПМНЕ која спомнува дека времето на овој Устав поминало, дека имаме потреба од нов ...
| | веќе видена | слични

Изборната кампања за претседател на државата пред гласањето од првиот круг задутре, кандидатот поддржан од СДСМ Стево Пендаровски ја заврши вечерва со митинг ...
| | веќе видена | слични

K андидатот за претседател на СДСМ и Коалицијата за европска иднина Стево Пендаровски на вечерашниот граѓански собир на плоштадот „Магнолија” во Битола упати ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд (МКС), Карим Кан, рече дека знаел кога објавил дека бара налози за апсење на лидерите на Израел и Хамас дека ...
сите 319 | | | веќе видена

Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено ...
сите 92 | | | веќе видена

Ова обраќање до светската јавности и до лидерите во светот е снимено за време на работната посета на претседателот Зеленски во Харкив, Украина, пред само два ...
сите 162 | | | веќе видена

На 25.05.2024 во 20.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во двор од семејниот дом на подрачјето на Бит Пазар, додека В.П.(66) од Скопје косел трева со ...
сите 270 | | | веќе видена

„Воениот кабинет се очекува да се состане во Ерусалим вечерва во 21 часот по локално време (18 часот по Гринич) за да разговара за договорот за ослободување на ...
сите 210 | | | веќе видена

Операција Незамисливо е името на британскиот воен план за напад на Советскиот Сојуз, кој требало да се изврши на 1 јули 1945 година. Создаден е од Заедничкиот ...
сите 144 | | | веќе видена

Тоа што Левица сега има пратеничка група, значи дека шесте пратеника сега имаат и многу подобра позиција за преговарање во смисла на условување, смета ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: На сите странци им ветуваат дека ќе направат измени на Уставот, а граѓаните ги лажат без усул!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: