Не е доцна Арсовска да почне да ја работи својата работа, Универзална се реконструира по законска процедура, вели Костадиновска-Стојчевска


3 копии

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Секоја фирма што добила тендер за градба е законски обврзана да се осигура за одговорност за штета па согласно оваа законска обврска тоа го направила и фирмата ...
| | веќе видена | слични

Едни од најголемите подржувачи на градоначалничката Арсовска, порталот Инфомакс во нивната 139-та епизода на „Тешки муабети“ открија дека ја прекинале ...
| | веќе видена | слични

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана – смета градоначалничката на Скопје Данела Арсовска во врска со ...
| | веќе видена | слични

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
| | веќе видена | слични

Кога имате работа со неразбран човек, со човек кој одговара на јавни повици кој одговара на мејлови селективно тогаш јавноста останува да ја знае вистината ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска денеска на прес-конференција посочи дека нема да поминат заканите за тужба за клевета насочени кон нејзе од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Хеликоптерот во кој се наоѓаше иранскиот претседател Ебрахим Раиси се запали набргу откако се урнал на планина и нема индиции дека бил нападнат. Ова го објави ...
сите 430 | | | веќе видена

Египетското претседателство соопшти дека испраќањето хуманитарна помош преку вториот премин ќе биде привремено додека „не се воспостават правни механизми за ...
сите 423 | | | веќе видена

Притворениот врховен судија за земање поткуп Наќе Георгиев се брани со молчење, вели неговиот адвокат во изјава која ја пренесува ТВ Алфа. „ Нема аргументи се ...
сите 266 | | | веќе видена

Израелскиот министер за надворешни работи Израел Кац изјави денеска дека одлучил да ја „прекине врската“ меѓу шпанската дипломатска мисија и Палестинците на ...
сите 182 | | | веќе видена

Во овие околности кога цела Европа е наспроти Македонија, но не случајно, туку затоа што се мобилизираше и грчката дипломатија и јас лично, а постојат строги ...
сите 322 | | | веќе видена

Министерството за култура не знае кој ги врши испитувањата дали е безбедна опожарената челична конструкција на Универзална сала. Во одговорот за ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не е доцна Арсовска да почне да ја работи својата работа, Универзална се реконструира по законска процедура, вели Костадиновска-Стојчевска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: