Мицкоски: На Македонија и треба претседател, а не измеќар на ДУИ – на нивната стратегија „како до сега“ народот на овие избори ќе им каже готово е


Македонија е пред историска одлука. Ова се повеќе од обични избори каде се носи судбоносна одлука за иднината на државата, за вас и вашите семејства. Ова се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Кандидатот за претседател од Движењето ЗНАМ– За наша Македонија, Максим Димитриевски денеска гласаше и на граѓаните им посака успешни избори и да победи ...
| | веќе видена | слични

„Народот да се одважи, да излезе, што помасовно и да ја даде поддршката на тој за кој смета дека ја заслужува. А секако јас како кандидат ќе ја почитувам ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„На прагот сме да ја поздравиме историската победа со мнозинство пратеници во македонскиот парламент на коалицијата „Твоја Македонија“ предводена од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Убеден сум дека на изборите на 8 мај ќе имаме голема победа, победа која ќе најави друга победа, а тоа е победата тука во Валандово на локалните во 2025 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска ситуацијата во Македонија е прилично чудна, бидејќи онаа СДСМ која што некогаш беше државотворна партија, партија којашто и покрај сите разлики коишто ...
| | веќе видена | слични

Не поминува понудата на лидерот на ДУИ Али Ахмети за влада на национален спас или национално единство за европска интеграција, ако по парламентарните избори не ...
| | веќе видена | слични

Како и што претходно беше соопштено, партиите од албанскиот блок потпишале „џентлменски договор“, според кој нема да има Влада со партија која е против уставни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Иџет Мемети утре ќе оди во Кривичниот суд да дознае зошто обвинителството бара тој да не ја напушта државата. Поранешниот народен правобранител и актуелен ...
сите 206 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 322 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена

Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение. Пожарот го потврди и oд полицијата. „Вчера во 19.55 часот во СВР ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: На Македонија и треба претседател, а не измеќар на ДУИ – на нивната стратегија „како до сега“ народот на овие избори ќе им каже готово е

Од:
До кого (е-маил):
Порака: