ДРЖАВАТА МУ ДОЛЖИ 90 МИЛИОНИ ЕВРА НА СТОПАНСТВОТО ОД ПОВРАТ НА ДДВ Петрова тврди дека власта го „штима“ повратот на ДДВ со буџетскиот дефицит


Државата му должи на стопанството 90 милиони евра поврат на ДДВ заедно со каматите. Вкупно 74 милиони евра е долг за невратен ДДВ на крајот на првиот квартал, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Управата за јавни приходи соопшти дека пропишаниот рок за поднесување на Пријавите за данокот на додадена вредност “ДДВ–04“ кој истекува на 25 април 2024 ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути На 25 месецов сопствениците на перпетуални обврзници од третата емисија на УНИ банка ќе ја добијат полугодишната камата. Износите ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Минатата седмица пишував за наплатата на ДДВ, па мора да се осврнеме и на повратот на ДДВ кој е “минусна” ставка на бруто ДДВ приходот. Во првиот квартал од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на словачкиот парламент, Љубош Блага, изјави дека убиецот на премиерот на земјата, Роберт Фицо, 71-годишниот Јурај Цинтула, е проукраински и ги ...
сите 347 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА ГО ПОСЕТИ ПАПАТА Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ја предводеше државно-црковната делегација во посета на Рим и Ватикан, по повод ...
сите 111 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Попладне ќе има изолирана ...
сите 310 | | | веќе видена

„Ќе има тешки последици во односите со тие земји поради нивната одлука“, најави Џејкоб Блиштајн, генерален директор на МНР по средбата со амбасадорите. Тие ...
сите 169 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 152 | | | веќе видена

Повредената жена од сообраќајната несреќа што се случи денеска во 16:00 часот на крстосницата кај Башино Село близу Велес на автопатот Скопје-Гевгелија е ...
сите 238 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. Тој извесно ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДРЖАВАТА МУ ДОЛЖИ 90 МИЛИОНИ ЕВРА НА СТОПАНСТВОТО ОД ПОВРАТ НА ДДВ Петрова тврди дека власта го „штима“ повратот на ДДВ со буџетскиот дефицит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: