Откриен мотивот за нападот во црква во Сиднеј

4 копии
2 копии
2 копии

Полицијата соопшти дека мажот ги нападнал жените на возраст меѓу 65 и 80 години со остар предмет, пренесува Ројтерс. Шведската агенција Експресен објави дека ...
| | веќе видена | слични

Шведската полиција соопшти дека застрелала маж во врска со нападот на три постари жени во градот Вастерас. Полицијата соопшти дека мажот ги нападнал жените на ...
| | веќе видена | слични

16-годишно момче е обвинето за тероризам откако нападнало христијански епископ додека тој проповедал, oдлучија обвинителите од Сиднеј.Тинејџерот, кој не може ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Две девојчиња на возраст од 6 и 11 години се повредени денеска во напад со нож во близина на нивното училиште во источниот француски град Суфелверсхајм, јавија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 185 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно, наместа нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално и со услови за краткотрајно невреме. Ќе дува слаб до умерен ...
сите 280 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. Тој извесно ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откриен мотивот за нападот во црква во Сиднеј

Од:
До кого (е-маил):
Порака: