Стојаноска: Граѓаните ќе го заокружат бројот 2, a Силјановска-Давкова гордо ќе се исправи против криминалот на ДУИ


Денес сум повторно во Тетово и повторно поставувам прашања до еден претседателски кандидат. Овој пат тоа е кандидатот на ДУИ, Бујар Османи кој пред некој ден ...
| | веќе видена | слични

Кога збориме за сиромаштија, најголемо национално предавство се случи во време на 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ кога повеќе од 70.000 македонски граѓани ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Утре е предизборен молк, а задутре граѓаните на Република Македонија ќе бидат гласни и ќе гласаат за гласен претседател, за претседател на сите граѓани и за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од осамостаојувањето па до денес видовме бројни ситуации каде ВМРО-ДПМНЕ создаваше теории на заговор за уништување на нашата држава, порача носителката во ...
| | веќе видена | слични
6 копии
8 копии

На сите досега реализирани средби со граѓаните во Изборна единица 6 наидов на одличен прием, бидејќи веруваат во она кое што ВМРО-ДПМНЕ го ветува и го има во ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Додека министрите на ДУИ мака мачеа да постигнат гол или кош повеќе во просториите на министерствата и додека мака мачеа да договорат тендер плус, и на сето ...
| | веќе видена | слични

Поради овие аздисани политичари, во програмата на ВМРО-ДПМНЕ „Платформа 1198“ се ветува рамен данок кој што ќе остане и во иднина, се ветува Македонија да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија (ДИК) попладнево не го прифати приговорот од Европскиот фронт за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина ...
сите 333 | | | веќе видена

Пејачот Амар Исмани е убиениот 29-годишник во пукањето кое синоќа се случи на Пластичарска, потврдија преку социјалните мрежи од неговото семејство. „На Алах ...
сите 84 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА ЌЕ ГО ПОЧИТУВА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Претседателката на државата, Гордана Силјановска-Давкова денеска изјави дека не го ...
сите 111 | | | веќе видена

УХМР информира дека до четврток, претежно во попладневните часови, ќе има појава на повремен пороен дожд и грмежи. Овие денови локално процесите ќе бидат во ...
сите 315 | | | веќе видена

Преговорите на ЗНАМ со ВМРО-ДПМНЕ како партија која освои најмногу мандати на парламентарните избори се во финална фаза, вели Весна Бендевска од Движењето ЗНАМ ...
сите 232 | | | веќе видена

– Израелски и египетски војници денеска разменија оган во близина на граничниот премин Рафа, во јужниот дел на Појасот Газа, пишува Тајмс оф Израел. Според ...
сите 453 | | | веќе видена

Бројот на загинати во рускиот напад на специјализиран трговски центар со градежни производи во Харков се искачи на 16. Меѓу жртвите има и 12-годишно дете. ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојаноска: Граѓаните ќе го заокружат бројот 2, a Силјановска-Давкова гордо ќе се исправи против криминалот на ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: