НЕРЕАЛНА ЗАМИСЛА - планот за електрификација на Европа до 2035 година полека пропаѓа

И покрај фактот дека продажбата на нови автомобили со бензин и дизел ќе биде забранета во Европската унија од 2035 година, продажбата на возила со „нулта ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Баварскиот премиер Маркус Седер повторно повика на забраната за емисија на CO2 од автомобилите во цела ЕУ од 2035 година да се ...
| | веќе видена | слични

- На лето во Европската унија стапуваат на сила новите прописи за сајбер безбедноста на автомобилите. Поради тоа, неколку производители го прекинуваат ...
| | веќе видена | слични

Баварскиот премиер Маркус Зедер повика, пред изборите за Европскиот парламент во јуни, да се повлече одлуката за забрана на продажбата на возила со моторите со ...
| | веќе видена | слични

Ова произлегува од годишното истражување за автомобили на Таргобанк, кое го пренесе германската агенција dpa, а го објави Auto Bild. Според истражувањето, кога ...
| | веќе видена | слични

Преплавеноста со кинески електрични автомобили и европски проблеми со логистика и транспорт ги претворија европските пристаништа во масовни паркинзи на нови ...
| | веќе видена | слични

Германското здружение на автомобилската индустрија (ВДА) повика на подготвеност да се вклучат во дијалог од двете страни со цел да се избегне оштетување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 185 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

ДУИ и СДС системски го уништуваат здравството до последен ден! Незапаметен хаос владее на клиниката за хирургија, односно Универзитетската клиника ТОАРИЛУЦ. Ќе ...
сите 87 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. Тој извесно ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕРЕАЛНА ЗАМИСЛА - планот за електрификација на Европа до 2035 година полека пропаѓа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: