“Подобро тетка ти Жана да ја кандидираше, би била подобар кандидат за претседател од Пендаровски“

Го слушам вчера Ковачевски од тука од Карпош вели дека тој не ја кандидирал тетка му Жана, не ја знам госпоѓата сигурно е прекрасна дама интелигентна. Но мој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во својот говор на синоќешниот митинг во Крива Паланка професорката Горданa Силјановска-Давкова порача дека оваа власт не креира рационални политики, оти да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кандидатката за претседател Гордана Силјановска Давкова, вечерва од митингот во Крива Паланка истакна дека гледа часовник за кој смета дека го отчукува ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Денеска одржавме една дебата, дискусија на теми за дипломатијата и улогата на претседателот. Шокантно е да чуете од врвни дипломати, инаку заборавени и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Ги нема сликите низ весниците кои се најдобар доказ, бидејќи сликите понекогаш повеќе кажуваат од зборовите, за тоа кој е кој во ова корупциско и криминално ...
| | веќе видена | слични

Значи имате амбасадори од кариера кои може да ги пратите каде сакате. Ама, имате обврска да ги пратите оние со кои претседателот на минатите претседателски ...
| | веќе видена | слични

Претседателскиот кандидат на коалицијата предводена од ВМРО ДПМНЕ, Горданa Силјановска -Давкова на вечерашниот митинг во Свети Николе порача: – Денеска ...
| | веќе видена | слични

Екс-министерот за здравство и носител на изборна листа на СДСМ, Венко Филипче денеска преку објава ја потсети кандидатката за претседателка, Гордана ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд (МКС), Карим Кан, рече дека знаел кога објавил дека бара налози за апсење на лидерите на Израел и Хамас дека ...
сите 319 | | | веќе видена

Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено ...
сите 92 | | | веќе видена

Украинските воздухопловни сили соопштија дека уништиле 12 проектили и 31 дрон лансирани од Русија за време на серијата руски воздушни напади во текот на ноќта. ...
сите 163 | | | веќе видена

„Воениот кабинет се очекува да се состане во Ерусалим вечерва во 21 часот по локално време (18 часот по Гринич) за да разговара за договорот за ослободување на ...
сите 210 | | | веќе видена

Операција Незамисливо е името на британскиот воен план за напад на Советскиот Сојуз, кој требало да се изврши на 1 јули 1945 година. Создаден е од Заедничкиот ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Подобро тетка ти Жана да ја кандидираше, би била подобар кандидат за претседател од Пендаровски“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: