Холандската авио- компанија ги прекина летовите над Иран и Израел


3 копии

Ирачките власти денеска соопштија дека ја истражуваат експлозијата во воената база на борци поддржани од Иран, во која загина едно лице, а се повредени осум ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Официјални претставници на Народниот фронт за мобилизација (ПМФ) првично ја опишаа експлозијата во базата Калсу во централен Ирак како резултат на воздушен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иранскиот министер за надворешни работи Хосеин Амир Абдолахиан се заложи за намалување на тензиите на Блискиот Исток кои дополнително ескалираа по меѓусебните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Војната и воената тензија никому не му користат во регионот, затоа мора да се најде решение. Сите страни треба да се фокусираат на изнаоѓање политичко ...
| | веќе видена | слични

„Она што се случи не беше напад“, рече Амирабдолахиан во Њујорк, каде присуствуваше на седница на Советот за безбедност на Обединетите нации.Амирабдолахиан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Серија експлозии го разнеле штабот на Народниот фронт за мобилизација (ПМФ) на 50 километри јужно од ирачкиот главен град Багдад, само неколку часа откако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 497 | | | веќе видена

Во седум избирачки места во изборните единици 5 и 6 денеска гласаат болни и изнемоштени лица, како и затвореници пред утрешното прегласување за парламентарните ...
сите 469 | | | веќе видена

Денес од пладневните часови на повеќе места низ Македонија атмосферата значително ќе се дестабилизира, што значи ќе има развој на нестабилна облачност, ...
сите 271 | | | веќе видена

Мајк В. Поп Гинов кој живее во Шведска, е лицето за кое пред два дена беше објавено до МВР дека е уапсен за загрозување на сигурноста на претседателката на ...
сите 237 | | | веќе видена

Судијата Наќе Георгиев заврши во притвор по полноќната седница на Судскиот совет кој одлучуваше за одземање на неговиот имунитет. Имено Судскиот совет на ...
сите 65 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Холандската авио- компанија ги прекина летовите над Иран и Израел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: