БЕСПОШТЕДНА БИТКА ЗА ТРОНОТ- НАЈБОГАТ ВО СВЕТОТ Безос има 2 милијарди долари повеќе од Маск


Џеф Безос повторно ја презеде титулата најбогат човек во светот. Сопственикот на Амазон го престигна шефот на Тесла и Спејс Икс Илон Маск, според индексот на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Кога станува збор за Илон Маск, донирањето од богатството почнува од – дома. Истрагата на Њујорк тајмс објавена овој викенд откри ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американските милијардери продаваат акции на големо, што ги зголемува стравувањата од претстојната финансиска катастрофа. Сето ова можеби е случајност, но ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп за време на вчерашното интервју за Си-Ен-Би-Си изјави дека му помагал на милијардерот Илон Маск додека бил во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Време зa читање: 3 минути Неуралинк на Илон Маск се соочува со истрага на американската Администрација за храна и лекови ФДА набргу откако милијардерот најави ...
| | веќе видена | слични

Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес го истражуваат компанијата SpaceX за тоа дали Русија пристапила до нејзината сателитска интернет ...
| | веќе видена | слични

За прв пат од јануари 2023 година, компанијата „Тесла“ на Илон Маск падна од листата на десетте најголеми американски компании по пазарна капитализација ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Бернард Арно, извршниот директор на LVMH, повторно стана најбогатиот човек на светот со богатство од 197 милијарди долари, одземајќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ахмети одамна го има поминато рубиконот и тие неколкумина околу него кои го советуваат и мислам дека прави голема грешка. Прво создава револт кај Албанците ...
сите 481 | | | веќе видена

Носителот на листата за пратеници од изборна единица 6, Небојша Захариески на денешната средба срдба со граѓаните на Гостивар презентираше и дел од програмата ...
сите 106 | | | веќе видена

„Го разбирам револтот, но дописот морав да го испратам оти има законска обврска учебната година да трае 180 работни дена. Свесни за реакциите, најмногу ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска околу 10 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека со боја е оштетено рекламно пано-билборд на кандидатот за претседател, Бујар Османи, ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БЕСПОШТЕДНА БИТКА ЗА ТРОНОТ- НАЈБОГАТ ВО СВЕТОТ Безос има 2 милијарди долари повеќе од Маск

Од:
До кого (е-маил):
Порака: