Мермерниот комбинат со пониски приливи и намалена добивка


2 копии

Податоците од последниот извештај на Агенцијата за регулирање на железничкиот сообраќај откриваат дека платите на малкуте вработени се навистина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Голем дел од општините во државата и во економската 2023 та не успеаја да ги реализираат буџетските планови – има потфрлување кај наплатата на данок на имот, ...
| | веќе видена | слични

Тетовски „Жито Полог“ објави голема загуба за минатата година. Цели 357 илјади евра е негативниот финансиски резултат со кој компанијата ја завршила ланската ...
| | веќе видена | слични

Минатата година не му одело сосема добро на рударскиот комбинат „Силекс“ од Кратово. Така барем зборува Билансот на успех на ова акционерско друштво објавен на ...
| | веќе видена | слични

Вработените во Оперативно – техничката агенција, попозната како ОТА во текот на минатата година примале грубо нешто помалку од две илјади евра плата, која ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако Иран одлучи да одговори на наводниот израелски напад на неговата територија на 19-ти април, можеби нема да мора да ги повлекува „ударите“ како што тоа го ...
сите 490 | | | веќе видена

Државата е во хаос, Македонија ги живее своите најтешки денови под власт на ДУИ и нивниот измеќар СДС. 7 години институциите се парализирани, апатија и ...
сите 427 | | | веќе видена

Во рамки на кампањата за парламентарните избори, која почна во четвртокот, и денеска кандидатите за пратеници во шесте изборни единици ќе ги претстават своите ...
сите 149 | | | веќе видена

„За нас и ‘едните’ и ‘другите’ се подеднакво исти.Во оваа наша држава од 90-та година наваму граѓаните само еднаш гласаа ЗА – на референдумот за независност. И ...
сите 134 | | | веќе видена

„Во Струга ги реновиравме буквално сите училишта и спортски сали и изградивме три нови сали. Го реконструиравме затворениот пливачки базен, тројно ја покачивме ...
сите 173 | | | веќе видена

Сања Лукаревска, носителката во ИЕ3 на СДСМ и Коалицијата за европска Македонија пред новинарите во Кочани изјави дека европската агенда е напорна, бара ...
сите 182 | | | веќе видена

Професорката Горданa Силјановска -Давкова, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Македонија, во својот говор на синоќешниот митинг во Крива Паланка порача ...
сите 76 | | | веќе видена

На Македонија ѝ е потребно национално единство за интеграција во ЕУ, а не за за мораториум. ДПМНЕ и Мицкоски зборуваат за единство, за мораториуми, но се ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мермерниот комбинат со пониски приливи и намалена добивка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: