Лејкерс подобри од првиот тим на Западот, Милвоки без Јанис славеше над Клиперс (ВИДЕО)


Изминатата ноќ во НБА лигата се одиграа шест натпревари. Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс успеаја да слават на домашен терен против првиот тим во Западната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ентони Дејвис влезе во историјата на НБА Ентони Дејвис постигна 27 поени со рекордни за сезоната 25 скока во историската вечер кога Лос Анџелес лејкерс ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс како домаќини во натпреварот од НБА лигата ја победија Минесота со 120:109, а вечерта ја одбележа Ентони Дејвис кој испиша ...
| | веќе видена | слични

Алперај Шенгун доби посебни пофалби од Шекил О’Нил за своите изданија во дресот на Хјустон и легендарниот центар посака да го види Турчинот во далеку подобар ...
| | веќе видена | слични

Центарот на Лос Анџелес лејкерс, Ентони Дејвис постигна 27 поени, а забележа и 25 скока, 5 асистенции и 7 украдени топки на натпреварот со Минесота тимбервулвс ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 398 | | | веќе видена

Атентаторот на словачкиот премиер Роберт Фицо имал организација под името „Словачка без насилство, пишуваат медиумите во Братислава. Уште се дознава дека ...
сите 488 | | | веќе видена

На видеото се гледаат жените, сите членови на израелските одбранбени сили (ИДФ), наредени до ѕид и нивните раце се врзани. Лицата на некои се модри и крвави. ...
сите 425 | | | веќе видена

Зијадин Села од Алијанса за Албанците во интервју за Трилинг по изборите и изборните резултати и случувања, вели дека се работи за изборен инжинеринг и ...
сите 230 | | | веќе видена

„Намерата на неколку европски земји да ја признаат палестинската држава е награда за тероризмот“, изјави денеска Нетанјаху. Израелскиот премиер тврди дека 80 ...
сите 162 | | | веќе видена

Дисциплинска одговорност за службено лице кое извршило регистрација на моторно возило без присуство на сопственикот и три лица кои не ги констатирале ...
сите 103 | | | веќе видена

Очекуваме дека Северна Македонија ќе продолжи по европскиот пат, кажа заменик-помошникот секретар на САД во заминување и специјален претставник за Западен ...
сите 390 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лејкерс подобри од првиот тим на Западот, Милвоки без Јанис славеше над Клиперс (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: