НОВ НАПРЕДОК НА ИСТОКОТ - Кинеските авиони „COMAC“ започнаа демонстративни летови во Југоисточна Азија


Авионите C919 и ARJ21 произведени од Комерцијална авиокомпанија на Кина, Ltd. (Commercial Aircraft Corporation of China, Ltd. - COMAC) во вторникот започнаа ...
| | веќе видена | слични

Последните 10 години, Ли Ерјоу го прогонувале зборовите „контактот е изгубен“. Тоа му го кажале од „Malaysia Airlines“ кога исчезнал летот „MH370“ во кој бил и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Летот MH370 на Малезија ерлајнс исчезна без траг на 8 март 2014 година, што е една од најголемите мистерии во авијацијата, бидејќи истражителите не знаат што ...
| | веќе видена | слични

Малезија бара нова истрага за исчезнатиот авион на летот MH370 на авиокомпшанијата „Малезија ерлајнс“, соопшти денеска малезискиот министер за транспорт, ...
| | веќе видена | слични

Летот MH370, Боинг 777 со 227 патници и дванаесет членови на екипажот, исчезна од радарот за време на летот од Куала Лумпур до Пекинг на 8 март 2014 година, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Малезија повикува на нова потрага по исчезнатиот летот MH370 на Малезија ерлајнс, објави денеска нејзиниот министер за транспорт, во пресрет на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денес сум повторно во Тетово и повторно поставувам прашања до еден претседателски кандидат. Овој пат тоа е кандидатот на ДУИ, Бујар Османи кој пред некој ден ...
сите 431 | | | веќе видена

Австралиската полиција соопшти дека ги истражува причините поради кои цел на напаѓачот со нож во трговски центар во Сиднеј, како што изгледа, првенствено биле ...
сите 96 | | | веќе видена

Предлогот предвидува ослободување на израелските заложници во замена за Палестинците од израелските затвори и постепено повлекување на израелската армија од ...
сите 313 | | | веќе видена

Кандидатката на опозицијата, Гордана Силјановска треба да се извини за навредите кон Пендаровски и Ковечавски. Во недостаток на план и програма, Силјановска е ...
сите 381 | | | веќе видена

Во акција спроведена утрово од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при Министерството за внатрешни работи приведени се 17 припадници на ...
сите 84 | | | веќе видена

Идејата дека со пораст на платите и разните социјални трансфери ќе ја стимулираме потрошувачката и така ќе го поттикнеме економскиот раст доведе само до ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НОВ НАПРЕДОК НА ИСТОКОТ - Кинеските авиони „COMAC“ започнаа демонстративни летови во Југоисточна Азија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: