Мајами предводен од Адебајо и Хакез за четврта победа во низа во НБА лигата


Кошаркарите на Мајами ја запишаа 32 победа, четврта по ред, остварена против Сакраменто со 121:110 во НБА лигата . Хитси беа предводени од Бем Адебајо кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден од најдобрите кошаркари на Милвоки бакс, Демијан Лилард го истакна карактерот на неговиот тим кој ноќеска го совлада Лос Анџелес клиперс. Милвоки победи ...
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Леброн Џејмс од 2018 година е дел од Лос Анџелес Лејкерс, а во 2020 година го предводеше овој славен тим до ...
| | веќе видена | слични

Најновата програма во НБА лигата донесе натпревари на двете екипи од Лос Анџелес, па така рано утрово видовме половичен ефект од споменатите тимови, бидјеќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на словачкиот парламент, Љубош Блага, изјави дека убиецот на премиерот на земјата, Роберт Фицо, 71-годишниот Јурај Цинтула, е проукраински и ги ...
сите 347 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА ГО ПОСЕТИ ПАПАТА Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ја предводеше државно-црковната делегација во посета на Рим и Ватикан, по повод ...
сите 111 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Попладне ќе има изолирана ...
сите 310 | | | веќе видена

„Ќе има тешки последици во односите со тие земји поради нивната одлука“, најави Џејкоб Блиштајн, генерален директор на МНР по средбата со амбасадорите. Тие ...
сите 169 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 153 | | | веќе видена

Повредената жена од сообраќајната несреќа што се случи денеска во 16:00 часот на крстосницата кај Башино Село близу Велес на автопатот Скопје-Гевгелија е ...
сите 238 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. Тој извесно ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мајами предводен од Адебајо и Хакез за четврта победа во низа во НБА лигата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: