Димитриевски: ЗНАМ нема да коалицира со тие кои досега и правеа штета на Македонија


Претседателот на движењето ЗНАМ - За наша Македонија и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, изјави дека државата не смее да биде заложник и дека ...
| | веќе видена | слични

Професорката од Институтот за правни и политичко-правни истражувања, Мирјана Најчевска, предупредува дека евентуалното прифаќање на иницијативата за избор на ...
| | веќе видена | слични

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари во интервју за Слободен печат рече дека потребните потписи за кандидатурата ги собрал за релативно брз временски ...
| | веќе видена | слични

Идејата претседателот на државата да се избира во Собранието е бесмислено вели професорот Љубомир Цуцуловски, кој укажува дека поради Бадентер, конечниот избор ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција, заблагодарувајќи им се на граѓаните, кои се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската војска соопшти дека извршила воздушни напади низ Појасот Газа насочени кон борците и инфраструктурата на Хамас, како и воздушни напади во кои ...
сите 810 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитриевски: ЗНАМ нема да коалицира со тие кои досега и правеа штета на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: