ФОТО и ВИДЕО| Најмалку четири жртви и 14 исчезнати во пожар во станбена зграда во Шпанија


Најмалку четири лица загинаа во пожарот што зафати станбен зграда во источниот шпански град Валенсија, а меѓу 9 и 15 други се водат како исчезнати, известија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пожарникарите во Валенсија не можеле да поверуваат кога во пламенот на зградата која изгорела пред осум дена пронашле преживеана мачка. Мачката Коко повторно ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Управниот суд вечерва одржува јавна расправа по предметот оформен по поднесената тужба од Коалицијата Европски фронт на Парламентарните избори 2024, против ...
сите 290 | | | веќе видена

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска имала средба со началникот на генералштабот на Армијата, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски, соопшти ...
сите 228 | | | веќе видена

„Макрон ја потврди посветеноста на Франција да работи, со своите европски и арапски партнери, на заедничка визија за мир што нуди безбедносни гаранции за ...
сите 316 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев остварија средба со амбасадорот и шеф на Мисијата на ОБСЕ Килиан Вал. ...
сите 242 | | | веќе видена

Обуката на украински војници на системи за противвоздушна одбрана Патриот во Германија е важен придонес за поддршката на Украина во нејзината одбрана од ...
сите 351 | | | веќе видена

Во невремето што пред два дена погоди делови од САД загинаа 25 лица. За време на викендот пријавени се неколку смртни случаи во Тексас, Оклахома, Арканзас, ...
сите 127 | | | веќе видена

Очекувам од новиот премиер да даде јасна изјава дека го почитува Договорот од Преспа и дека името на неговата земја е Северна Македонија и тоа ќе го користи во ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОТО и ВИДЕО| Најмалку четири жртви и 14 исчезнати во пожар во станбена зграда во Шпанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: