Историска вечер за Стеф Кари…, Дончиќ му испорача на Букер +40 поени (ВИДЕО)


Голден стејт го победи ЛА Лејкерс со 128-110 предводени од Стеф Кари кој мечот го заврши со 32 поени, од кои постигна шест тројки од 13 биди. Кари дополни и со ...
| | веќе видена | слични

Eден од најдобрите кошаркари на сите времиња Леброн Џејмс веќе е најдобар стрелец во историјата на НБА лигата, а сега е на чекор да ја пробие границата од ...
| | веќе видена | слични

Нашиот репрезентативец, Андреј Јакимовски кој настапува за НЦАА тимот на Вашингтон синоќа стигна до нова победа во лигата. фото: WSU Тие го продолжија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 406 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 209 | | | веќе видена

Косовскиот премиер, Албин Курти на денешната средба со потсекретарката за јавна дипломатија на Стејт департментот на САД, Елизабет Ален, која престојува во ...
сите 135 | | | веќе видена

Иако се уште не е позната судбината на иранскиот претседател Ебрахим Раиси и другите патници во хеликоптерот кој „тврдо се приземји“, ваквиот настан има ...
сите 82 | | | веќе видена

На 19.05.2024 околу 01.50 часот во СВР Штип било пријавено дека на експресниот пат Штип-Радовиш се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „даеву ...
сите 163 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 499 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Историска вечер за Стеф Кари…, Дончиќ му испорача на Букер +40 поени (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: