БИСЛИМОСКИ: Треба да сме релаксирани, Енергетската заедница ќе даде мислење за стратешките инвестиции, тоа за нас е задолжително и ќе биде главен филтер


Бислимоски: Секретаријатот на Енергетска заедница треба да даде зелено светло за државна помош Најбитниот филтер во однос на државната помош согласно домашното ...
| | веќе видена | слични

Политичката елита нѐ прозива нас, професорите, да си ја гледаме примарната обврска и да ги едуцираме младите луѓе во Македонија. За нас, пренесување знаење и ...
| | веќе видена | слични

Владините одуки за таканаречените стратешки инвестиции кои се разгледуваат во Собранието се невалидни, предупредува Здружението на инженери на Македонија. ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 5 отсто пониски сметки за електрична и 40 отсто пониски сметки за топлинска енергија ќе добијат граѓаните со изградбата на стратешкиот инвестициски ...
| | веќе видена | слични

Клучните придобивки што ќе ги донесе гасната централа на „Митилинеос“ за граѓаните се 5 отсто пониски сметки за струја и дури 40 отсто за парно. Тоа за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Здружението Инженери на Република Македонија (ИНРМ) тврди дека со невалидни одлуки донесени од Владата во рамките на 140-тата седница на Собранието се ...
| | веќе видена | слични

Со доделување на статусот на стратешки инвеститор на грчки Митилинеос, нема да им се наштети на интересите на државата, туку напротив, како што вели, граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Здружението Инженери (ИНРМ) тврди дека со невалидни одлуки донесени од Владата во Собранието се разгледувани предлог законите и договорите за реализација на 4 ...
| | веќе видена | слични

За речиси 10 проценти намалена владината субвенција во сметките за струја. Во некои фактури за јануари пак, надоместокот од 200 денари за пристап до мрежа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судот во рускиот град Салехард соопшти дека на 4 март, зад затворени врати, ќе одлучува по барањето на Људмила Навалнаја (69), мајка на рускиот опозициски ...
сите 482 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, со апел до парламентарното мнозинство да не ја одолговлекува темата за измена и дополнување на пасошите. Потсети ...
сите 376 | | | веќе видена

Во текот на изминатиот ден тројца патници кои сакале да ја минат македонската граница се приведени бидејќи имале несоодветни документи.Во едниот случај ...
сите 389 | | | веќе видена

Опозициската коалиција ќе ја порази Демократската унија за интеграција (ДУИ) на изборите со минимум два до три пратеници. Вака во дебатниот магазин Клик Плус ...
сите 132 | | | веќе видена

„Мицкоски постојано е опкружен со луѓе поврзани со скандали со дрога. Пред неколку месеци претседателот на ДПМНЕ Христијан Мицкоски и неговиот близок ...
сите 142 | | | веќе видена

Градоначалникот Стевчо Јакимовски ја доби мнозинската поддршка од 15 советници од Карпош, според која тој и стручните служби на Општината ќе поведат постапка ...
сите 89 | | | веќе видена

Од синоќа од 23 часот нормализирано е влегувањето во Грција преку преминот Евзони, кој од 18 часот беше блокиран од грчките земјоделци, а тамошните погранични ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БИСЛИМОСКИ: Треба да сме релаксирани, Енергетската заедница ќе даде мислење за стратешките инвестиции, тоа за нас е задолжително и ќе биде главен филтер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: