Ценовен шок на струјата нема да има, тврди Бислимовски


Познатиот трговец со струја ЕДС кој има милионски загуби, поради енергетската криза сака да биде снабдувач со струја на домаќинствата и малите потрошувачи. Во ...
| | веќе видена | слични

Во последниве две години трговијата со струја стана многу профитабилен бизнис во Македонија затоа и не е чудно што разни компании сакаат да се пријават на ...
| | веќе видена | слични

Профитна маржа од 11,5 проценти па надолу е главниот услов во јавниот повик за Универзален снабдувач на електрична енергија за домаќинствата и малите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Регулаторна комисија за енергетика, Марко Бислимоски, во интервју за „a1oн“ вели дека намалување на струјата ќе има кај сите, тоа е фактичка ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Струјата поскапува со одлука на власта, повисоки сметки и до 400 денари. Корисниците од третиот блок за сметка која до сега ја плаќале 4.000 денари, сега ќе ...
| | веќе видена | слични

Од СДСМ денеска преку соопштение се пофалија дека струјата за дел од корисниците поевтинува, додека пак, од опозицијата обвинија дека граѓаните ќе се соочат со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

„Четиринаесеттите претседателски избори во Иран ќе се одржат на 28 јуни“, рече Еслами, а пренесе агенцијата Иран Мехр. Тој додаде дека од Советот на чувари ...
сите 299 | | | веќе видена

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 451 | | | веќе видена

Засега не постои никаква намера за активирање на процедурата за прекршување на Договорот од Преспа, истакна министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 374 | | | веќе видена

Израел има намера да ја прошири воената операција во Рафа, му изјави денеска министерот за одбрана Јоав Галант на советникот на американскиот претседател Џо ...
сите 357 | | | веќе видена

Ја очекуваме новата Влада на ... Македонија, да положи свечена заклетва , да ги слушнеме позициите, но првите знаци не се добри, не се охрабрувачки. Ние ги ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ценовен шок на струјата нема да има, тврди Бислимовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: