Бислимовски: Нема да дозволиме струен шок


Власта излажа дека цената на струјата нема да се покачи. Од први јануари граѓаните ќе плаќаат поскапа струја. Власта ја покачи цената на струјата за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Почитувани, Ново зголемување на цената на струјата од први јануари заради СДС и ДУИ. Со доаѓањето на власт на СДС и ДУИ, освен покачување на цената на ...
| | веќе видена | слични

Јавниот повик сеуште тече, а Владата допрва ќе одлучува за избор на универзален снабдувач со струја за граѓаните и малите домаќинства. Министерот за економија ...
| | веќе видена | слични

Сега сметката за електрична енергија се состои од два дела – еден е енергија каде што има поделба по блокови и другиот дел е мрежарина. Кога ќе се собере ...
| | веќе видена | слични

„Трет пат по ред, откако ги воведовме блоковите, цената во првиот блок ја намалуваме, ја вративме евтината дневна тарифа со иста цена. Сега јас знам дека има ...
| | веќе видена | слични

Станавме земја со уништени енергетски капацитети, која најлошо се снајде во енергетската криза, без доволно домашно производство. Енергетските компании ...
| | веќе видена | слични

Донесовме одлука да учествуваме во јавниот повик на универзален снабдувач за електична енергија за домаќинствата и малите потрошувачи, потврди главниот и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) Марко Бислимоски демантира дека со пристапот до мрежа е измислена нова давачка и вели дека тоа е ...
| | веќе видена | слични

Од Нова година, нова цена на струјата. Од први јануари граѓаните ќе плаќаат поскапа струја, иако не во сите блокови, но сепак сметките ќе чинат повеќе. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Договорот од Преспа е меѓународен ратификуван договор и не може да се менува и да се ревидира еднострано, рече министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 649 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси загина во хеликоптерска несреќа во планинската провинција Источен Азербејџан. Неговиот живот, кариера и политичка работа се ...
сите 187 | | | веќе видена

Во израелските воздушни напади биле погодени и бегалскиот камп Нусејрат и градот Аз-Завејда во централниот дел на Појасот Газа, како и бегалскиот камп Џабалија ...
сите 289 | | | веќе видена

До самиот крај на месец Мај во Македонија ќе се задржи значително топло со макасимални температури кој ќе бидат околу просекот и ќе се искачуваат во интервалот ...
сите 262 | | | веќе видена

Љупчо Палевски Палчо, првоосомничениот за грабнувањето и убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска и 74 годишниот Панче Жежовски е веќе сместен во затворот во ...
сите 175 | | | веќе видена

Едно лице загина а две се тешко повредени во тешка сообраќајна несреќа кај Агино Село на автопатот Куманово-Скопје, откако возилото со кое патувале излетало од ...
сите 173 | | | веќе видена

Неделава што следи ќе продолжат преговорите за формирање на влада составена од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Вреди. Работни групи треба да ги договорат ...
сите 192 | | | веќе видена

Одземени се 30 грама дрога и пиштол од скопјанец, по заедничка акција на инспектори од Одделението за истраги при Царинската управа и крим полицијата при ...
сите 106 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти дека нејзините сили кои дејствуваат во Појасот Газа го пронашле телото на Рон Бинјамин, кој беше меѓу 252 лица заробени од ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бислимовски: Нема да дозволиме струен шок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: