Бислимовски: Нема да има ценовен шок на струјата, ја одмрзнавме примената на дневната евтина тарифа


Двојниот мандатот на Претседателот на Бордот на регулатори на Енергетска Заедница и Претседател на РКЕ Марко Бислимоски го заокружува со состанок во Атина, ...
| | веќе видена | слични

Власта излажа дека цената на струјата нема да се покачи. Од први јануари граѓаните ќе плаќаат поскапа струја. Власта ја покачи цената на струјата за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Почитувани, Ново зголемување на цената на струјата од први јануари заради СДС и ДУИ. Со доаѓањето на власт на СДС и ДУИ, освен покачување на цената на ...
| | веќе видена | слични

Јавниот повик сеуште тече, а Владата допрва ќе одлучува за избор на универзален снабдувач со струја за граѓаните и малите домаќинства. Министерот за економија ...
| | веќе видена | слични

Сега сметката за електрична енергија се состои од два дела – еден е енергија каде што има поделба по блокови и другиот дел е мрежарина. Кога ќе се собере ...
| | веќе видена | слични

„Трет пат по ред, откако ги воведовме блоковите, цената во првиот блок ја намалуваме, ја вративме евтината дневна тарифа со иста цена. Сега јас знам дека има ...
| | веќе видена | слични

Станавме земја со уништени енергетски капацитети, која најлошо се снајде во енергетската криза, без доволно домашно производство. Енергетските компании ...
| | веќе видена | слични

Донесовме одлука да учествуваме во јавниот повик на универзален снабдувач за електична енергија за домаќинствата и малите потрошувачи, потврди главниот и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) Марко Бислимоски демантира дека со пристапот до мрежа е измислена нова давачка и вели дека тоа е ...
| | веќе видена | слични

Од Нова година, нова цена на струјата. Од први јануари граѓаните ќе плаќаат поскапа струја, иако не во сите блокови, но сепак сметките ќе чинат повеќе. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Иџет Мемети утре ќе оди во Кривичниот суд да дознае зошто обвинителството бара тој да не ја напушта државата. Поранешниот народен правобранител и актуелен ...
сите 206 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 306 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена

Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение. Пожарот го потврди и oд полицијата. „Вчера во 19.55 часот во СВР ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бислимовски: Нема да има ценовен шок на струјата, ја одмрзнавме примената на дневната евтина тарифа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: