Провокативен наслов на Мирор: Среќа игравме само со Северна, а не со цела Македонија

Фудбалската репрезентација на Македонија квалификациите за Евро 2024 ги заврши со голем бод освоен во битката против големата Англија во Скопје (1-1). Нашите ...
| | веќе видена | слични

Играчот од средниот ред на македонската репрезнтација Агон Елези, во последно време се почесто ја добива довербата од селекторот Благоја Милевски. Елези беше ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската репрезентација на Македонија одигра реми 1-1 на домашен терен против Англија во последниот меч од квалификациите за пласман на Европското првенство ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската фудбалска репрезентација покажа дека знае да игра и да се натпреварува со најдобрите, додека македонските фанови покажаа дека секогаш се тука да ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската федерација на Македонија се огласи по вчерашниот натпревар меѓу репрезентациите на Македонија и Англија (1:1) и им се заблагодари на навивачите и ...
| | веќе видена | слични

Капитенот на Англија, Хари Кејн, освртувајќи се на синоќешниот натпревар во Скопје и ремито против Македонија со одговор на сите напади од англиските фанови ...
| | веќе видена | слични

Натпреварот меѓу македонската и англиската фудбалска репрезентација, покрај резултатски, беше успешен и на организациски план, оцени Фудбалската федерација на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Фудбалската Федерација на Македонија, Муамед Сејдини, не ја криеше гордоста по ново одлично издание на нашиот нациоанлен тим во ремито против ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска репрезентација вчера одигра нерешено со актуелниот европски вицешампион Англија и селекција која издоминира во квалификациската група и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
сите 174 | | | веќе видена

Советот на Амбасадори денеска соопшти дека високо ги цени активностите на Владата, МНР, МВР и останатите државни институции, кои што преземаат сѐ со цел ...
сите 206 | | | веќе видена

Во Македонија постои законска пречка Кацарска јавно да го поддржува СДСМ, соопштува ВМРО-ДПМНЕ. Но, не постојат законски пречки Добрила Кацарска да си поднесе ...
сите 54 | | | веќе видена

Иако деталите за условите на заложниците се кријат поради семејствата чии најблиски остануваат во рацете на Хамас, информациите почнаа да се појавуваат. И во ...
сите 107 | | | веќе видена

Ништо не било најдено во компјутерот на исчезнатата 14-годишна Вања, а од снимките од надзорните камери во мали бизниси кои се наоѓаат по трасата каде ...
сите 55 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, го посети мостот кај Визбегово Скопско, а ЦУК упати повторно известување и покана до дел од ...
сите 36 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува набргу пред Владата да има предлог од работната група што треба да понуди решение за евентуално ...
сите 137 | | | веќе видена

Утрово воведена е забрана движење на тешки товарни возила на патен правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража. Како што информираат од АМСМ, ...
сите 202 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 23-годишна жена осомничена за лажно пријавување кривично дело. Како што информира Јавното ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Провокативен наслов на Мирор: Среќа игравме само со Северна, а не со цела Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: