И ниските европски плати се недостижни: Што бараме во ЕУ со годишен просек од 7.000 евра?

Платите се „ахилова пета“ на сиромашните земји, па разбирливо е што нашиот премиер се обиде примањата да ги искористи како еден од клучните факти за тоа што не ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Европските безбедносни претставници предупредуваат на зголемен ризик од напади од страна на радикализираните исламисти по избувнувањето на војната во Појасот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Народната банка на Србија (НБС) брзо го врати златото што се чуваше во странство и со негово купување на домашниот и на странскиот пазар значително ги зголеми ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според центарот за податоци на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ), највисока плата во Европа во просек се заработува во Лихтенштајн. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Годишната инфлација во ЕУ се намалува, додека инфлацијата на храната останува висока, погодувајќи ги семејствата со ниски приходи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според ТВ 24, 14-годишната Вања Ѓорчевска била врзана и ставена во вреќа за спиење во подрумот на нејзината зграда, па потоа била изнесена од зградата. За нив ...
сите 515 | | | веќе видена

ДУИ прво ги измами Албанците со Насер Зибери, а сега и по втор пат со Талат Џефери како техничко-административен премиер. ДУИ билa, е и ќе остане неуспешна. ...
сите 248 | | | веќе видена

Портпаролот на ДУИ и министер за надворешни работи Бујар Османи денеска изјави дека следната мисија на партијата е претседател на државата. „Талат Џафери ќе ...
сите 135 | | | веќе видена

Изјавите на Христијан Мицкоски и настапите на неговата ДПМНЕ добиваат опасна димензија. Нивната изопачена потреба да го злоупотребуваат случајот со смртта на ...
сите 172 | | | веќе видена

Специјалистот по судска медицина и судски вештак од Србија, д-р Љубиша Божиќ во утринската програма „Редакција“ на српската „ ТВ Курир “ ги анализираше двете ...
сите 60 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 29 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, во вечерашното интервју за „360 степени“ говореше и за евроинтегративниот процес ...
сите 49 | | | веќе видена

Абас го припиша потегот на САД на американската „срамна политика која ја поддржува израелската окупација и бруталната агресија“. Претседателот на палестинската ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И ниските европски плати се недостижни: Што бараме во ЕУ со годишен просек од 7.000 евра?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: