Македонија до реми против Англија ги заврши квалифиакции за ЕУРО 2024

Англија доминираше во поседот во текот на целиот натпревар, особено тоа беше изразено во првото полувреме, кога Македонија само неколку пати успеа да мине на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Репрезентацијата на Англија остана непоразена во овој циклус квалификации за ЕП идната година и тоа е нешто со кое може да се гордеат, посебно во ваква ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Aнглија вчера ремизираше против Македонија во Скопје, а помеѓу оние кои реагираа за досудениот пенал за Македонија беше и Џејми Карагер. „Бизарни се овие ВАР ...
| | веќе видена | слични

Натпреварот меѓу Македонија и Англија во квалификациите за ЕП 2024 донесе многу коментари и реакции и во англиската јавност, а покрај за резултатот и настапот ...
| | веќе видена | слични

Судиските одлуки на дуелот меѓу Македонија и Англија предизвикаа многу коментари, а најгласни беа англиските фудбалски легенди, сега во улога на стручни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 379 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија до реми против Англија ги заврши квалифиакции за ЕУРО 2024

Од:
До кого (е-маил):
Порака: