Уапсен убиецот од Хром

Во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае лишен ...
| | веќе видена | слични

Кавадарчанката која по физичка пресметка го уби и запали партнерот, доби десет години затворска казна. Б.М. (52), која лани во септември го избоде со остар ...
| | веќе видена | слични

Педесет и едногодишната М.Б. од Кавадарци е неправосилно осудена на 10 години затвор затоа што го убила и запалила партнерот, 71-годишниот И.М. од Кавадарци ...
| | веќе видена | слични

Кавадарчанката М. Б. (51) е неправосилно осудена на 10 години затвор, обвинета за убиството поради семејно насилство над И. М. (71) од Кавадарци, кое се случи ...
| | веќе видена | слични

Кавадарчанката Марина Бошкова на 51 годишна возраст доби десет години затвор за убиството на Илија Милошевски 71 год. од Кавадарци, сторено при семејно ...
| | веќе видена | слични

Летби (33), најголемиот современ британски сериски убиец на деца, беше осудена во август за убиство на пет момчиња и две девојчиња во болницата во Честер во ...
| | веќе видена | слични

Навидум трагичната приказна требаше да заврши како уште една „приказна со несреќен крај, заради судбинскиот несреќен случај на загуба на човечки живот и ...
| | веќе видена | слични

Телото на скопјанец минатата недела беше пронајдено со 46 убоди во вратот и телото . Со десетици рани во градите, стомакот, вратот и рацете заврши и жената во ...
| | веќе видена | слични

Триесет и деветгодишниот А.Д. осомничен за убиството во Хром уште не е однесен пред судија на претходна постапка, иако вчера во 14:20 часот, полицијата го ...
| | веќе видена | слични

Останато

ОБСЕ е живо, неговата вредност е колку повеќе се користи за надминување на несогласувањата. Блокадата или непочитувањето на принципите на Организацијата е ...
сите 470 | | | веќе видена

ЛАВРОВ СО ЖЕСТОК ГОВОР Шефот на руската дипломатија кој присуствува на пленарната седница на 30. Министерски совет на ОБСЕ во Скопје имаше жесток говор и силни ...
сите 201 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 87 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 353 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсен убиецот од Хром

Од:
До кого (е-маил):
Порака: