Брутални убиства и насилства - расте чувството на небезбедност

Телото на скопјанец минатата недела беше пронајдено со 46 убоди во вратот и телото . Со десетици рани во градите, стомакот, вратот и рацете заврши и жената во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

авен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел Наредба за спроведување истражна постапка против лице на возраст од 81 година, осомничено за други ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Деветгодишно е девојчето кое било сексуално злоставувано во скопската населба Кисела Вода од страна на 81-годишен сосед, објави Обвинителството. Од тука ...
| | веќе видена | слични

Како што соопштуваат од ОЈО, осомничениот искористил прилика во која деветгодишно девојче побарало од него услуга како нејзин сосед, ја повикал во својот дом ...
| | веќе видена | слични
9 копии

81-годишник силувал девојче во Скопје, полицијата му поднесе кривична пријава, а изведен пред Судија на претходна постапка и одредена му е мерка куќен притвор ...
| | веќе видена | слични

Полицијата денеска го приведе И.П. (81) од Скопје поради основано сомнение дека на 21.09.2023 околу 12.45 часот во скопската општина Кисела Вода во својот дом ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Основното јавно обвинителство Скопје повело постапка против 60 годишен скопјанец за кого постои основано сомнение дека сторил кривично дело загрозување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Авионот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, кој присуствуваше на состанокот на Советот на министри на ОБСЕ во Скопје, се врати во Москва, ...
сите 855 | | | веќе видена

Мораме со сета сила да ја скршиме Газа, без компромис, без договор, вели и зраелскиот министер за национална безбедност Итамар Бен Гвир. „За доброто на децата ...
сите 417 | | | веќе видена

Две тинејџерки, Елефтерија С. (13) и Екатерини П. (14) од Калитеа, Грција, исчезнале вчера попладне откако наводно влегле во такси и се упатиле кон непозната ...
сите 214 | | | веќе видена

Секретарот за меѓународна соработка во ВМРО-ДПМНЕ, Стефан Андоновски вечерва во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 истакна дека тие треба да предложат технички ...
сите 282 | | | веќе видена

 Детали петок, 01 декември 2023 Четирите мали борци од Штип, кои се родија во 31-вата гестациска недела и имаа околу 1.200 грама, конечно се пуштени од ...
сите 11 | | | веќе видена

СВР Скопје со 100 отсто ефикасност во расчистување на кривични дела поврзани со дрога, ефективност од 59 проценти на дела од насилниот криминал, а откривањето ...
сите 68 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, на денешната седница за пратенички прашања во Собранието на Република Северна ...
сите 102 | | | веќе видена

Во Клубот на пратеници почна средбата на премиерот Димитар Ковачевски и министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска со претставници на ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брутални убиства и насилства - расте чувството на небезбедност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: