ЕМ ЌЕ МРЗНАТ ЕМ ЌЕ ПЛАЌААТ Кој им спрема нова криза на скопјани 3 недели пред грејната сезона?


Дали дел од Скопје зимава ќе остане без парно или со млаки радијатори, ако не се постават цевките од топловодот на опожарениот мост „Беласица“? Од ЕСМ која ...
| | веќе видена | слични
7 копии

ЕСМ соопшти дека во текот на изминатите недели активно работи на решение за проблемот со цевководот кај мостот Беласица, кој е од суштинска важност за парното ...
| | веќе видена | слични

Согласно законската обврска на 15 октомври, како што велат од компанијата, радијаторите ќе бидат топли, граѓаните да бидат спокојни, парно ќе има. -Во текот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

АД ЕСМ почнува со подготвителни активности за санација на цевководот на мостот „Беласица“ во Скопје и уверува дека цевководот ќе биде целосно функционален и ќе ...
| | веќе видена | слични

После неколкудневен молк во однос на санацијата на долниот дел на мостот „Беласица“, за што градоначалничката Данела Арсовска изјави дека е обврска наЕСМ, ...
| | веќе видена | слични

АД ЕСМ информира дека ќе се користи алтернативниот вод на железничкиот мост за топлиснакат енергија да стигне до домовите на скопјани кога ќе започне грејната ...
| | веќе видена | слични

За две недели скопјани ќе имаат парно греење, без оглед дали дотогаш ЕСМ ќе ги постави топловодните цевки на мостот „Беласица“ или не. Редовното снабдувањето ...
| | веќе видена | слични

На две недели пред официјалниот старт на грејна сезона 2023/24, дел од корисниците на парно греење во Скопје не се сигурни дека топлинската енергија ќе стигне ...
| | веќе видена | слични

ЕСМ Снабдување со топлина ДООЕЛ Скопје ги повикува потрошувачите да ги завршат интервенциите на внатрешната грејна инсталација, да овозможат пристап на екипите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Украинскиот амбасадор во ОБСЕ, Евгениј Цимбаљук во обраќањето на 30. Министерски самит на ОБСЕ во Скопје, изрази благодарност до сите земји за поддршката на ...
сите 631 | | | веќе видена

Хамас вели дека е подготвен да започне преговори за ослободување на заробените израелски војници – откако ќе бидат ослободени сите жени и деца. Сепак, велат ...
сите 535 | | | веќе видена

Жолто известување е глобално полициско предупредување за исчезнато лице. Објавен е за жртви на киднапирања од родители, криминални киднапирања (киднапирања) ...
сите 193 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 183 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 93 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕМ ЌЕ МРЗНАТ ЕМ ЌЕ ПЛАЌААТ Кој им спрема нова криза на скопјани 3 недели пред грејната сезона?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: