Подземна република

1 Не сфаќам. Зошто е голем скандал тоа што некоја пратеничка од опозицијата на собраниска говорница му рекла на вицепремиер дека е лигав? Па уште и тоа е ...
| | веќе видена | слични

„Многу нешта се гнили во државата, што си го уби името и сега се вика ‘северна’ Македонија. Со најновото мешање на картите веќе не се знае кој пие и кој плаќа, ...
| | веќе видена | слични

Институтот за национална историја оваа година слави 75 години од своето формирање и тоа е навистина редок јубилеј за една институција во држава чие постоење ...
| | веќе видена | слични

Од формирањето на Солуција до денеска, илјадници граѓани нѐ исконтактираа. Тие бараат да бидат вклучени на различен начин во нашите активности – некои пишуваат ...
| | веќе видена | слични

Ако повлекувањето од склучени меѓународни договори од страна на големите сили се прифаќа како „нормална работа“, тогаш тоа станува широко прифатена практика од ...
| | веќе видена | слични

Пасторалната пресметка меѓу Никола Груевски и Христијан Мицкоски на социјалните мрежи, вклучително и врхушката на лидерството на ВМРО-ДПМНЕ, премина во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
сите 161 | | | веќе видена

Руската амбасада во Бугарија соопшти дека бугарските власти дозволиле авионот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров да прелета низ бугарскиот ...
сите 216 | | | веќе видена

Иако деталите за условите на заложниците се кријат поради семејствата чии најблиски остануваат во рацете на Хамас, информациите почнаа да се појавуваат. И во ...
сите 130 | | | веќе видена

ЈП за одржување и заштита на магистралните и регионалните патишта известува дека поради обилни врнежи од снег на патниот правец Гостивар – Кичево, преку ...
сите 153 | | | веќе видена

Во Македонија постои законска пречка Кацарска јавно да го поддржува СДСМ, соопштува ВМРО-ДПМНЕ. Но, не постојат законски пречки Добрила Кацарска да си поднесе ...
сите 54 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува набргу пред Владата да има предлог од работната група што треба да понуди решение за евентуално ...
сите 147 | | | веќе видена

Украина продолжува да и нанесува големи загуби на Русија, која е ослабена политички, економски и воено, изјави денеска генералниот секретар на НАТО, Јенс ...
сите 295 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 23-годишна жена осомничена за лажно пријавување кривично дело. Како што информира Јавното ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Подземна република

Од:
До кого (е-маил):
Порака: