Демократиите не „назадуваат“


Заминува ли во историја иницијативата „Отворен Балкан“? Судејќи според претходните настапи на албанскиот премиер Еди Рама, проектот ги брои своите последни ...
| | веќе видена | слични

По настаните во Бањска, Косово пред девет дена, се почесто се слуша загриженост во јавноста и регионот за состојбата на безбедносниот систем. Клучната вест ...
| | веќе видена | слични

Историчарот и поранешен амбасадор на СР Југославија во Вашингтон Милан Ст. Протиќ оцени дека по настаните во Бањска во Србија требало веднаш да бидат сменети ...
| | веќе видена | слични

Пишува: ДЕЈАН ИЛИЌ / Peščanik Вук Јеремиќ им честиташе на властите на Азербејџан за успешното етничко чистење на територијата на Нагорно Карабах. Тоа чистење ...
| | веќе видена | слични

Тензиите во северниот дел на Република Косово ескалираа со насилен напад врз косовската полиција, од маскирани и добро вооружени српски екстремисти на 24 ...
| | веќе видена | слични

Кои се луѓето кои изминатиот викенд во ноќта меѓу саботата и неделата го блокираа мостот кон Бањска. Кој ги предводел, кој ги наоружал и интруирал, која беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Велешанка ограбила починат сограѓанин на улицата Илинденска во градот. Според информациите од полицијата, морничавиот настан се случил вчера. Се’ почнало кога ...
сите 314 | | | веќе видена

Министерот на внатрешни работи Панче Тошковски денеска беше во посета на полициската станица „Беко“ во центарот на градот. Ова саботно утро го искористив да го ...
сите 160 | | | веќе видена

Нема француско-германски судир, уверува францускиот министер за надворешни работи, Стефан Сежурне, во интервју за весникот „Монд“. Дипломатот нагласува дека ...
сите 220 | | | веќе видена

Направени се сериозни анализи во Движењето ЗНАМ – За наша Македонија и ние дојдовме до еден заеднички заклучок дека Максим Димитриевски не само што ќе ...
сите 42 | | | веќе видена

Поразителниот резултат од неговата работа е неговото признание дека ако не бил бил на функцијата претседател на Македонија би ја напуштил и би се отсели. Тоа ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Демократиите не „назадуваат“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: