НОВИ СОЗНАНИЈА ЗА НЕСРЕЌАТА ВО ЛИБИЈА Четворица грчки спасувачи загинаа, 15 лица се повредени

Четири лица од грчкиот спасувачки тим ги загубија животите во сообраќајна несреќа во Либија, каде што требаше да им помогнат на настраданите од поплавите, ...
| | веќе видена | слични

Главниот либиски државен обвинител покрена обвинение против 16 либиски службеници и нареди осум од нив да бидат приведени како дел од истрагата за уривањето на ...
| | веќе видена | слични

Куќата на градоначалникот на градот Дерна во Либија е запалена откако стотици демонстранти се собраа на протест и побараа одговори за минатонеделните ...
| | веќе видена | слични

Куќата на градоначалникот на либискиот град Дерна е запалена откако стотици демонстранти се собраа на протест и побараа одговори за минатонеделните ...
| | веќе видена | слични

Расте револтот во Либија по разорните поплави. Демонстрантите ја запалија куќата на градоначалникот на Дерна, Абдулманам ал Гаити. Властите им наредиле на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Откако либиските власти пријавија за широко распространета дијареја меѓу жителите на поплавениот град Дерна кои пиеле загадена вода, Мисијата за поддршка на ...
| | веќе видена | слични

Жителите на Дерна, кои ги преживеа смртоносните поплави во источниот либиски град сведочат за ужасот кој го виделе во само 10 минути. „Ги однесовме семејствата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
сите 263 | | | веќе видена

Последното убиство на мајката на три деца од Кочани со 40 убоди со нож не само што ја потресе македонската јавност, туку многу жестоко го крена гласот на ...
сите 86 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 109 | | | веќе видена

Жените пратенички од СДС треба да се засрамат од фактот што мора да извршуваат партиски насоки на Ковачевски и да го бранат Маричиќ, кој јавно во собрание со ...
сите 99 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска од собраниската говорница одговарајќи на пратеничко прашање рече дека пратеничката група на СДСМ ќе поднесе амандман ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НОВИ СОЗНАНИЈА ЗА НЕСРЕЌАТА ВО ЛИБИЈА Четворица грчки спасувачи загинаа, 15 лица се повредени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: