На Мицкоски поважен му е ТВ Дуелот и медиумското внимание отколку иднината на државата ?!


Десеттина денови по лидерската средба, се чини дека Христијан Мицкоски откако „пушти нога“ за преговори, сега како повторно да се враќа назад во ровот, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Борис Шамбевски, претседател на Градскиот комитет на УМС на денешната конференција на Претседателскиот центар за политичко образование го праша претседателот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

При денешната посета на општина Гази Баба, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р. Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на тоа што ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Не е тајна дека во Македонија судии и обвинители се поставуваат ако добијат партиска препорака, препорака од неколкумина во партиите, се знае кој е задолжен во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Добар ден и од мене, задоволство е секогаш да се биде дел од една успешна приказна каква што се случува овдека во општина Гази Баба. Градоначалникот навистина ...
| | веќе видена | слични
3 копии

-Бобан Стефковски гради успешна општина, што повеќе проекти толку повеќе среќни граѓани, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при денешната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска со почеток во 12:00 часот, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски во рамките ...
| | веќе видена | слични

„Пендаровски, доста беше со замајувања де имало – де немало пратеници за промена на Уставот. Нема!“ – реагира на фејсбук Драган Ковачки, пратеник во Собранието ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заради легитимитетот кој го има добиено на избори од граѓаните, ставовите на човекот кој е претседател на држава би требало да се сметаат за сериозни, вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 153 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се запиша во книгата на жалост отворена во ООУ „Јохан Хајрих Песталоци“ во Скопје по повод смртта на 14-годишната Вања ...
сите 82 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Мицкоски поважен му е ТВ Дуелот и медиумското внимание отколку иднината на државата ?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: