Десет мртви и седум исчезнати деца по уривањето на браната

Русија имаше средства, мотив и можност да ја сруши украинската брана Нова Каховка додека беше под нејзина контрола, предизвикувајќи масовно уништување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија ги отфрли понудите на Обединетите нации да им помогне на жителите погодени од поплавите предизвикани од пробивањето на браната Каховка на реката Днепар, ...
| | веќе видена | слични

Обединетите нации објавија дека Русија одбила помош за населението загрозено поради рушењето на браната Каховка во јужна Украина, а Москва вели дека оваа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Русија ги отфрли понудите на Обединетите нации (ОН) да им помогне на жителите погодени од поплавите предизвикани од пробивањето на браната Каховка на реката ...
| | веќе видена | слични

Доказите сугерираат дека уништувањето на огромната брана Каховка во делот на Украина под контрола на Русија е резултат на внатрешна експлозија предизвикана од ...
| | веќе видена | слични

Од 6 јуни, кога браната беше оштетена и се поплави областа Херсон, окупирана од Русија, бројот на жртвите од поплавите се искачи на 52, додека 31 лице се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за правда во текот на денот ќе го поднесе барањето за екстрадиција од Турција на Љупчо Палевски – Палчо, кој е првоосмничен за грабнувањето и ...
сите 342 | | | веќе видена

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 330 | | | веќе видена

Адвокатот Васко Стојков, со кого Љупчо Палевски, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, замина во Белград, е на распит во полициска ...
сите 157 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Десет мртви и седум исчезнати деца по уривањето на браната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: