Според Рама нацрт за ЗСО придонес на Албанија како братска држава со Косово


Албанскиот премиер Еди Рама во интервју за весникот „Национале“ во Косово изјавил дека не комуницирал со премиерот на Косово Албин Курти за предлог-статутот за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија, Петар Петковиќ, изјави на прес-конференција дека синоќа во северниот дел на Косовска Митровица имало ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Косово Вјоса Османи во изјава за „Дојче веле“ истакна дека Приштина е подготвена да направи повеќе за етничките Срби да се чувствуваат ...
| | веќе видена | слични

Приштина е спремна да вложи поголеми напори за етничките Срби да се чувствуваат рамноправно, ама кога се работи за имплементирањето на Заедницата на српски ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот премиер Албин Курти најави дека по дискусија со неговиот тим ќе одлучи дали со посредство на Европската унија ќе се сретне со српскиот претседател ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Косовскиот премиер Албин Курти вчера изјави дека се уште не одлучил дали ќе оди во Брисел на состанок со претседателот на Србија, Александар Вучиќ, кој ...
| | веќе видена | слични

Во северниот дел на Косовска Митровица имало вистинска воена опсада, вели д иректорот на Канцеларијата за Косово и Метохија, Петар Петковиќ, јави дописничката ...
| | веќе видена | слични

Приштина продолжува да го блокира преминувањето на возила со српски регистрации преку административните контролни пунктови. Оклопни возила во текот на ноќта ...
| | веќе видена | слични

Во врска со тројцата уапсени косовски полицајци во Србија, премиерот Албин Курти тој го повтори тврдењето дека тие биле „грабнати на територијата на Косово“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 330 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
сите 42 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска за време на работната посета на Брисел во рамки на која го отвори ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Според Рама нацрт за ЗСО придонес на Албанија како братска држава со Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: