Груби оствари средба со заменик американскиот амбасадор, Мејер


6 копии

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на учеството на Преспа форум за дијалог 2023, денеска оствари средба со претседателот на Република Хрватска, Зоран ...
| | веќе видена | слични

На средбата беа разменети мислења за севкупните односи меѓу двете држави, соработката на регионален и мултилатерален план, за аспирациите на нашата држава за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Премиерот на Северна Македонија Димитар Ковачевски, се сретна со новоизбраниот претседател на Република Црна Гора, Јаков Милатовиќ. Ковачевски го честиташе ...
| | веќе видена | слични

-Претседателот Пендаровски упати честитки за неговиот избор за претседател на Црна Гора изразувајќи уверување дека Македонија и Црна Гора во интерес на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателот на Црна Гора, Јаков Милатовиќ, во рамки на учеството на Преспа форум за дијалог 2023. ...
| | веќе видена | слични

Со свечена церемонија во Амбасадата на Република Србија во Вашингтон беше формиран Американско-српскиот деловен совет со цел натамошно подобрување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Русија и на Алжир, Владимир Путин и Абделмаџид Тебун денеска во Москва потпишаа Декларацијата за продлабочување на стратешкото партнерство ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Вила Билјана во Охрид го прими Мирослав Јенча, помошник генерален секретар на Обединетите Нации за Европа, Централна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Воопшто не треба да дебатираме за постоењето на македонскиот јазик. Го зборуваме, го предаваат на нашите универзитети, се пишуваат деловни договори на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 629 | | | веќе видена

Со надеж за среќен крај, четврти ден т рае потрагата по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, која исчезна во понеделникот (27.11.), околу 7.30 часот наутро, ...
сите 177 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 221 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груби оствари средба со заменик американскиот амбасадор, Мејер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: