ГРУБИ И БОЧВАРСКИ СО „БЕХТЕЛ И ЕНКА“ ПРЕЧЕКАА ПРЕТСТАВНИЦИ НА ММФ: Еве колкава е важноста на изградбата на коридорите 8 и 10Д

Заедно со министерот Бочварски остваривме средба со претставниците на Меѓународниот монетарен фонд, со кои разговаравме за важноста на изградбата на коридорите ...
| | веќе видена | слични

Поранешна пратеничка на ДУИ ќе му биде помошник на Груби во координирањето на изградбата на автопатите. За тоа секој месец ќе и плаќаме хонорар од над 70.000 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП ) донесе одлуки за вработување работници во проектната единица за спроведување на проектот за изградба на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавното претпријатие за државни патишта објави дека извесната кандидатка Семијал Хасани Зибери е избрана за помошник на вицепремиерот Артан Груби како главен и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Професорката од Државниот универзитет во Тетово, д-р Семијал Хасани Зибери е избрана за помошник на Артан Груби, главниот и одговорен координатор на проектот ...
| | веќе видена | слични

За помошник на Артан Груби, кој е главен и одговорен координатор на инфраструктурниот проекет Коридор 8 и Коридор 10д е избрана професорката Семијал Хасани ...
| | веќе видена | слични

Јавното претпријатие за државни патишта ги објави избраните кандидати кои ќе бидат привремено вработени во изградба на четирите делници од коридорите 8 и 10Д. ...
| | веќе видена | слични

Последните политички случувања во земјата, процесот на уставни измени, патот на евроинтеграциите, како и почетокот на работата на Коридорите 8 и 10Д, беа во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, г-дин Артан Груби оствари средба со заменик американскиот амбасадор, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 593 | | | веќе видена

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 178 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 81 | | | веќе видена

Подготовките за избори почнуваат, обично така е 5-6 месеци пред избори почнуваат подготовките. Добра страна е што имавме, се уште имаме една интензивна ...
сите 332 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГРУБИ И БОЧВАРСКИ СО „БЕХТЕЛ И ЕНКА“ ПРЕЧЕКАА ПРЕТСТАВНИЦИ НА ММФ: Еве колкава е важноста на изградбата на коридорите 8 и 10Д

Од:
До кого (е-маил):
Порака: