Русија: Украина разнесе важен гасовод

Секоја потенцијална демилитаризирана зона создадена од Русија во Украина треба да се протега блиску до полската граница, изјави во средата поранешниот руски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска изјави дека Москва размислува за суспендирање на Договорот за извоз на украинското жито. Тој истакна дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во знак на одбележување на Денот на Русија, бившиот руски претседател и премиер Дмитриј Медведев објави фотошопирана слика од плоштадот Мајдан во Киев. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска го повика својот ирански колега Ебрахим Раиси веднаш да престане да ја поддржува Русија во војната во Украина со ...
| | веќе видена | слични

Во телефонскиот разговор со Раиси, Макрон предупреди на сериозни последици, безбедносни и хуманитарни, кои би можеле да ги предизвикаат иранските испораки на ...
| | веќе видена | слични

Белата куќа соопшти дека се чини оти Русија ја продлабочува својата одбранбена соработка со Иран и дека примила стотици еднонасочни нападни беспилотни летала ...
| | веќе видена | слични

Белата куќа објави дека „изгледа дека Русија ја зголемува воената соработка со Иран“ и дека примила неколку стотици офанзивни беспилотни летала кои се користат ...
| | веќе видена | слични

Оштетувањето на гасоводот за амонијак, за што Украина и Русија меѓусебно се обвинуваат, ќе има негативно влијание врз судбината на Црноморскиот договор за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 109 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 52 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае лишен ...
сите 60 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 206 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 360 | | | веќе видена

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија: Украина разнесе важен гасовод

Од:
До кого (е-маил):
Порака: