ОТКРИЕНИ РУСКИ „ЗМЕЈСКИ ЗАБИ“: Експертите се ужаснати


4 копии

Украинската контраофанзива резултираше со ослободување на седум села кои претходно беа под руска окупација, изјави Олекси Хромов, портпарол на Генералштабот на ...
| | веќе видена | слични

Со почетокот на украинската долгонајавувана контраофанзива информациите од теренот говорат дека и едната и другата страна генерално гледано имаат големи ...
| | веќе видена | слични

„Вратена е контролата на 100 квадратни километри украинска територија. Украинските единици продолжуваат со нападите на север и на југ од Бахмут, градот во ...
| | веќе видена | слични

Руското Министерство за одбрана тврди дека нивните сили ги одбиле украинските офанзивни операции во областа Запорожје. „Во правец на Јужно-Доњецк, единиците на ...
| | веќе видена | слични

Воениот аналитичар Конрад Музика, со седиште во Полска, рече дека контраофанзивата „првично поминала доста добро“, но бил загрижен дека по речиси една недела ...
| | веќе видена | слични

Руските и украинските сили известуваат за интензивни борби долж границата на источниот украински регион Доњецк и јужниот дел на Запорожје, додека војската на ...
| | веќе видена | слични

Украинските сили тврдат дека имаат придобивки додека ја продолжуваат својата офанзива на југот и на истокот на земјата, а голем дел од борбите се водат во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 109 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 52 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае лишен ...
сите 60 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 206 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 360 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната конференција на Унијата на ветерани на ВМРО-ДПМНЕ, во својот говор потенцираше дека сонот на ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОТКРИЕНИ РУСКИ „ЗМЕЈСКИ ЗАБИ“: Експертите се ужаснати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: