Ковачевски не разговарал со Мицкоски или со некој друг за ангажирање македонски компании за подизведувачи на Коридорите 8 и 10д

Со мене нема разговарано претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ниту било кој друг, за тоа кои компании ќе бидат подизведувачи на изградбата на ...
| | веќе видена | слични

Поранешна пратеничка на ДУИ ќе му биде помошник на Груби во координирањето на изградбата на автопатите. За тоа секој месец ќе и плаќаме хонорар од над 70.000 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП ) донесе одлуки за вработување работници во проектната единица за спроведување на проектот за изградба на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавното претпријатие за државни патишта објави дека извесната кандидатка Семијал Хасани Зибери е избрана за помошник на вицепремиерот Артан Груби како главен и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Професорката од Државниот универзитет во Тетово, д-р Семијал Хасани Зибери е избрана за помошник на Артан Груби, главниот и одговорен координатор на проектот ...
| | веќе видена | слични

За помошник на Артан Груби, кој е главен и одговорен координатор на инфраструктурниот проекет Коридор 8 и Коридор 10д е избрана професорката Семијал Хасани ...
| | веќе видена | слични

Јавното претпријатие за државни патишта ги објави избраните кандидати кои ќе бидат привремено вработени во изградба на четирите делници од коридорите 8 и 10Д. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерката Славица Грковска нема информации дали фирми блиски до владини функционери ќе бидат вклучени во изградбата на автопатите што ќе ги градат Бехтел ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерката задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска нема информации дека фирми блиски на владини функционери ќе бидат вклучени како ...
| | веќе видена | слични

Последните политички случувања во земјата, процесот на уставни измени, патот на евроинтеграциите, како и почетокот на работата на Коридорите 8 и 10Д, беа во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера, на петтиот ден од привременото примирје во војната со палестински Хамас, Израел ослободи 30 Палестинци што ги држеше во затворите. Претходно, како дел ...
сите 527 | | | веќе видена

фото: Skopje1mk Падна заштитната ограда поставена околу спортската сала „Борис Трајковски“ при слетување на хеликоптерот на МВР. Полициските службеници се ...
сите 220 | | | веќе видена

Специјалното обвинителство на Косово, косовската полиција, Дирекцијата за истрага на економски криминал и корупција, спроведоа акција при која беше ...
сите 52 | | | веќе видена

Директорот на ЦУК Стојанче Ангелов објави фотографија од Попова Шапка и напиша дека албанското знаме не е повеќе на јарболот во дворот на црквата „Св. Наум ...
сите 68 | | | веќе видена

Исполнувањето на политичкиот договор за поставување премиер Албанец во предизборниот период е инвестиција во заедничката иднина и конкретен одговор на сите ...
сите 96 | | | веќе видена

„Трет ден ДПМНЕ и пратеничката Рашела Мизрахи бегаат, откако направија срамна злоупотребата на Анкетната комисија. Бараме веднаш да се закаже седницата на ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски не разговарал со Мицкоски или со некој друг за ангажирање македонски компании за подизведувачи на Коридорите 8 и 10д

Од:
До кого (е-маил):
Порака: