Каде заглави исплатата на породилните отсуства?


Месец мај беше доста скап за нашите граѓани. Најмногу пари во последниот месец, односно 19.532 денари биле потребни за храна и пијалоци, а 13.392 за покривање ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потрошувачката кошница во мај е измерена на 49.025 денари, или речиси 800 евра. Тоа се минималните средства што биле потребни за четиричлено семејство да ги ...
| | веќе видена | слични

Само 821 денар предвидува синдикалната кошничка што ја објавува ССМ за месец мај, а толку и повеќе чини само еден лек, со оглед на тоа што повеќето од скапите ...
| | веќе видена | слични
17 копии
2 копии

Минималната синдикална кошница во мај изнесувала 49.025 денари. Од Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ), велат дека 19.532,54 денари или 44,34 отсто биле ...
| | веќе видена | слични

Минатиот месец на едно четиричлено семејство му биле потребни 49 025 денари за да ги покрие минималните трошоци. Од Сојузот на синдикати на Македонија, кои ја ...
| | веќе видена | слични

Вработените во Македонски Железници-Транспорт нема да престанат да штрајкуваат и во идните месеци сѐ додека заостанатиот долг на платите надминува повеќе од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 109 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 52 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае лишен ...
сите 60 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 206 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната конференција на Унијата на ветерани на ВМРО-ДПМНЕ, во својот говор потенцираше дека сонот на ...
сите 95 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 360 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каде заглави исплатата на породилните отсуства?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: