Покрената постапка против повозрасниот арачиновец кој се закани дека ќе го убие градоначалникот

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 69-годишен арачиновец кој се сомничи за „насилство“ врз градоначалникот на Општина Арачиново, ...
| | веќе видена | слични

Полицијата уапси 17-годишник поради сомнение дека извршил обљуба врз 13-годишно дете, соопшти Полициската управа на Бијео Поље во Црна Гора. Како што се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Вишиот суд во Смедерево му го продолжи за нови 30 дена притворот на Урош Блажиќ (21) од Дубона, кој беше уапсен под сомнение дека убиствата во селата кај ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вишиот суд во Белград му го продолжи притворот за уште 30 дена на В.К., таткото на малолетниот К.К. кој го изврши масакрот во основното училиште „Владислав ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Урош Б.(21), осомничен за смртта на 8 и ранувањето на 14 лица во селата Мало Орашје и Дубони на 4 мај годинава, Вишиот суд по наредба на Вишото јавно ...
| | веќе видена | слични

Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје вчера определи мерка краткотраен притвор во траење од 48 часа заради постоење на основано ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 179 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 123 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Македонскиот народен театар со огромно жалење ја сподели веста за смртта на актерот Трајче Ѓоргиев, кој дипломира на Факултетот за драмски уметности – Скопје, ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Покрената постапка против повозрасниот арачиновец кој се закани дека ќе го убие градоначалникот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: